Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” Programı Açıklandı

SİİRT’TE “18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ” ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE ANILACAK

SİİRT’TE “18 MART ÇANAKKALE

“18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” münasebetiyle İlimizde çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Valilik Anma Komitesi tarafından hazırlanan programa göre, 18 Mart 2024 Pazartesi günü Garnizon Komutanlığı Şehitliğinde Saat 10.00’da çelenklerin şehitliğe sunulmasından sonra, saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okunacak Valimiz Sayın Dr. Kemal Kızılkaya tarafından Şehitlik Anıtı Şeref Defterinin imzalanmasından sonra, İl Müftülüğünce görevlendirilecek bir din görevlisi tarafından şehitlerimiz için dua edilecek. İl Protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından şehitlerin kabirleri gezilerek, karanfil bırakılacak.

Törenin İl Milli Eğitim Müdürlüğü bölümünde ise, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra, 3. Komando Tugay Komutanlığı’nda bir subay tarafından 18 Mart Şehitler Günü ile ilgili günün ve anlam ve önemini belirten bir konuşma yapılacak. Çanakkale Zaferi’ni anlatan Oratoryo Gösterisinin ardından resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek.

Valilik himayelerinde aynı gün Şehit ve Gazi Aileleri Federasyonu ziyaret edilecek.

Anma programı, Şehit Ailelerine ve Gazilere verilecek iftar yemeği ile sona erecektir.

18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla kamu kurum ve kuruluşlarına bayrak ve Atatürk posterleri asılacak, Siirt Belediyesi tarafından Cadde ve kent meydanlarının bayraklarla süslenmesi sağlanacaktır.