Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

1845’TEN GÜNÜMÜZE HUZURUN TEMİNATI

Türkiye Cumhuriyeti; modern ve çağdaş bir hukuk devleti olarak kurulduğu günden itibaren, hukukun üstünlüğü ilkesini benimsemiştir.. İnsan merkeze alınarak ve tüm vatandaşların hukuk önünde eşitliği gözetilerek adaletin sağlanması, devletin en temel görevlerinden olmuştur.

Kanunlar çerçevesinde belirlenmiş olan hak ve hürriyetlerin korunması ve kullanılabilmesi ancak kamu düzeninin sağlandığı bir ortamda mümkün olabilir.. Kamu düzenini sağlamak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği sağlamak ve adalet sistemini çalışır kılmak gibi çok önemli bir misyon üstlenmiş olan Emniyet Teşkilatımız ve Türk Polisi, ülkemizin bir hukuk devleti olarak devamında da çok önemlidir. 

Bir ülkenin vatandaşları, ancak kamu düzeni varsa mutlu olabilir, kamu düzeni varsa geleceği düşünebilir.. Ancak hak ihlalinde bulunan, kamu düzenini ve güvenliği tehdit eden kişilerin adalet önüne çıkarılabilmesi ile hukuk sistemi çalışabilir.. Toplumumuzun huzuru ve devamı için Emniyet güçlerimize büyük sorumluluk düşmektedir.. Ayrım gözetmeden bütün vatandaşlarımızın mutluluğu ve kendini güvende hissetmesi açısından gerekli olan huzur ve sükûnun demokratik kurallar içerisinde sağlanması, polisimizin en önemli görevidir.

Kurulduğu günden bugüne, 177 yıldır ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz yılmadan görev yapan Türk Polis Teşkilatı, gerektiğinde kahramanca canını ortaya koymuş, kurşuna gövdesini siper etmiş ve gerektiğinde de en büyük fedakârlıkları yaparak Türk Milleti’nin güvenini ve saygısını kazanmıştır.

Türk Polisi, yine Covid-19 salgınında yılmadan yüksek çaba ve gayretlerle görevini sürdürmüştür.. Görevlerini icra ederken Covid-19 kaynaklı hastalık sebebi ile pek çok polisimizi de maalesef kaybettik. 

Polisimiz ve Emniyet Güçlerimiz, nasıl kurşuna gerektiğinde kafasını kahramanca uzattıysa, Covid-19 salgınında da canını ortaya koymaktan imtina etmemiştir.. Bunca fedakârlıkta bulunan Türk Polis Teşkilatı’nın mensuplarına, hak ettikleri 3600 ek göstergenin bir an önce verilmesi gerektiğini, bunun için verilmiş sözlerin devletin ilgili kurumlarını yönetenlere hatırlatarak, 1845’ten günümüze huzurun teminatı olan bütün polislerimizin ve emniyet güçlerimizin Polis Bayramı’nı kutluyorum.

Bu vesileyle, görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anarken, ailelerine ve milletimize sabır diliyor ve görevleri başındaki tüm polislerimize başarı dileklerimi iletiyorum.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER