REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK
151 views
18 Eylül 2017 - 14:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“19 Eylül Gaziler Günü” Türkiye genelinde olduğu gibi yarın ilimizde de etkinliklerle kutlanacak. Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında 15 Eylül Cuma günü  Siirt Valiliği himayelerinde, İl Müftülüğü tarafından, vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden Kahraman Gazilerimiz anısına Abdulhakim Sancak Merkez Çarşı Camiinde, Cuma namazı öncesi ‘Mevlid-i Şerif’ okutulmuştu.

Yarın ise saat 11:00’de Atatürk Anıtına Çelenk Sunma töreni icra edilecek. Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye ile Şehit ve Gazi Aileleri Federasyonu Başkanlığına ait çelenkler Anıt’a sunulacak. Saygı duruşunu müteakip Şanlı Bayraklarımız göndere çekilecek. Günün anlam ve önemini belirten şiirler okunacak, konuşmalar yapılacak. Çelenk sunma töreninin icra edilmesinden sonra Federasyon için yapılan yeni Hizmet Binasına gidilerek, Şehit aileleri ve dernek mensubu gaziler ziyaret edilecek.

Yine yarın etkinlikler kapsamında şehit aileleri ve gaziler onuruna Polisevinde akşam yemeği verilecek. Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına çelenk koyma törenine, tüm kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile daire amirleri katılacak.

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bu cennet vatan uğruna şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşarak bizlere bir vatan armağan eden, şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşan tüm kahramanlarımızı minnet ve saygıyla yad ediyor, Yüce ALLAH’TAN RAHMETLER DİLİYORUZ.

VALİ ALİ FUAT ATİK’İN “GAZİLER GÜNÜ” KUTLAMA MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’e ‘Gazilik’ unvanı ile ‘Mareşal Rütbesi’nin verilişinin 96’cı yıl dönümünü ve 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğü, halkımızın birlik ve beraberliği, huzuru ve esenliği için göğsünü siper etmiş ve bunun nişanını gururla taşıyan gazilerimiz daima gurur kaynağımız olmuşlardır.

Vatanını, milletini, hürriyet ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan aziz milletimizin şanlı tarihi bu uğurda kahramanca verilen mücadelelerle doludur.

Bu kutsal değerleri için büyük bir azim ve kararlılıkla mücadele eden milletimiz, gerektiğinde gönüllü olarak canını ve kanını feda etmekten kaçınmamış, şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşmıştır. Şehitlik ve gazilik milletimizin gönlündeki en yüce makamlardır. Bugün üzerinde yaşadığımız bu güzel vatan şehit ve gazilerimizin bizlere emanetidir.

Gazilerimizin aziz hatırasını ilelebet yaşatacağız. Bize miras bıraktıkları Cumhuriyetimizi birlik ve beraberlik içinde koruyacak, ülkemizi elbirliğiyle daha da güçlendireceğiz.

Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Çanakkale’den Kurtuluş Savaşı’na, Kore’den Kıbrıs’a ve ülkemizde teröre karşı verilen mücadele ile özellikle 15 Temmuz’da milletimizin ve devletimizin istiklal ve istikbali için yüreğini er meydanına getirmiş bütün gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi minnet, şükran ve saygıyla anıyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.