REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

19 MAYIS VE ATATÜRK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
19 MAYIS VE ATATÜRK
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
13 views
18 Mayıs 2018 - 12:26
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün gerçek doğum tarihi kesin olmamakla beraber, 18 Ekim 1922 tarihinde düzenlenen nüfus kayıt belgesinde 4 Ocak 1881 olarak geçmektedir. Ancak biz biliyor ve inanıyoruz ki, Mustafa Kemal’in (ATATÜRK) olarak doğuş tarihi 19 Mayıs 1919’dur.

 “Orta boylu mavi gözlü buğday tenli” olarak tanımlanan Mustafa Kemal  (ATATÜRK) için 18 Ekim 1922 tarihli ilk nüfus kaydında: “Balada isim ve şöhreti ve hal ve sınıfı muharrer olan Gazi Mustafa Kemal Hazretleri Devlet-i Aliyye’nin tabiiyetini haiz olup ol suretle ceride-i nüfusta nukayyet olduğunu müşir iş bu tezkere ita kılındı” ifadeleri yer almakta. Aynı belgede Mustafa Kemal’in ailesi hakkında da şu bilgiler veriliyor: “İsim ve Şöhreti: Gazi Mustafa Kemal Hazretleri Pederi ismiyle Mahall-i İkameti: Tüccardan Ali Rıza Validesi İsmiyle Mahall-i İkameti: Zübeyde Hanımefendi Tarih ve Mahall-i Veladeti: Selanik sene 1296 Bin iki yüz doksanaltı Dini: İslam Sanat ve Sıfat ve Hizmet ve İntihap Salahiyeti: Türkiye Büyük Millet Meclisi Reisi ve Başkumandan Müteehhil ve Zevcesi Müteaddit Olup olmadığı: Mücerret” bilgilerine yer verilmektedir.

Bu bir gerçektir ki, daha önce birçok savaşlarda üstün yararlıklar göstererek şöhrete ulaşmış ve milletin gönüllerinde taht kurmuş olmasına karşılık, Mustafa Kemal’i (ATATÜRK) yapan tarih 19 Mayıs 1919’dur. Yani, vatan topraklarını düşman istilasından kurtarmak için Samsun’a ayak bastığı gündür.

19 Mayıs ATATÜRK’Ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 99. Yıldönümünde bazı edepsizler tarafından yapılan hakaretler, büyük bir ihtimalle Bayram kutlamalarını etkilemek açısından plânlanmış ve programlanmıştır.

Taşların bağlandığı ve it’lerin salındığı bu ortamda, ATATÜRK’E HAKARET EDEREK PRİM YAPMAK İSTEYEN EDEPSİZLER, ummadıkları bir tepkiyle karşılaşmış ve şaşkına dönmüşlerdir. Milletten yükselen bu tepki, adli mekanizmaların da devreye girmelerine yol açmıştır. Milletten gelen bu tepkiyi gördükten sonra, bundan böyle ATATÜRK DÜŞMANLARI meydanın boş olmadığını anlayacak ve bir daha KÖPEKLER GİBİ HAVLAYAMAYACAKLARDIR!

Evet, yarın 19 Mayıs’ın 99. Yıldönümü. Aynı zamanda MUSTAFA KEMAL’İN  (ATATÜRK) OLMASININ YOLUNU AÇAN MUTLU BİR GÜN.

DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN BÜYÜK ATATÜRK…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.