Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

2 MİLYAR MÜSLÜMAN, 15 MİLYON YAHUDİ!!!

Dünyada 2 milyarı aşkın Müslüman, 15 milyon Yahudi var. Yahudilerin 8 bin kadarı İsrail’de, diğerleri başta ABD olmak üzere diğer Avrupa ülkelerinde yaşıyorlar. Türkiye’de de 15 binin üzerinde Yahudi bulunmaktadır. Şimdi, biraz taklit gibi olacak ama biz de soralım. 2 milyar nire, 15 milyon nire. 2 milyar Müslümanın, 15 milyon Yahudiyle baş edemlemesi gerçekten çok acı verici değil mi! 2 milyar insanın, 15 milyon kişiyi tükürükle boğabilmesi gerekmez mi!

Elbette, Yahudi İsrail Devletinin arkasında başta ABD olmak üzere bütün AB ülkeleri var. Bu bir Hıristiyan-Yahudi ittifakı zannedilmesin. ABD’nin ve Avrupa Devletlerinin Ortadoğu’yu sömürme politikalarının neticesidir. ABD Başkanı’nın “Eğer İsrail olmasaydı, böyle bir devleti kurmak zorunluluğumuz doğacaktı” demesi boşuna değildir.

Hadi, ABD ile Avrupa Devletlerinin tutumlarını anladık da, dünyada varoldukları belirtilen 2 milyar Müslümanın sesi-soluğu nede çıkmıyor. Utanmasalar ve halkları Müslüman vatandaşlarından çekinmeseler, belki onlar dahi İsrail’in soykırımını destekleyecekler.

Türkiye dahil, hiç  bir ülkenin İsrail’in, Gazze’de yürüttüğü soykırıma karşı ciddi ve etkili tedbirler uyguladıklarına şahit oldunuz mu! Elbette hayır. Müslüman ülkeler, vatandaşlarına sözde soykırma karşı olduklarını zannettirmek için mitingler düzenleyip, boş havanda su dövüyorlar. İşin gerçeği budur.

ŞEHRİN ORTASINA DÜŞEN ASKERİ BİRLİKLER

Bu şehrin, 60 yıl öncesini hatırlıyoruz. ÖZBEL İşhanının önünden geçen, bir tarafı Doğan mahallesine bir tarafı Tillo’ya uzanan caddenin altında hemen-hemen hiç yapı yoktu. Yani, bahse konu cadde, Şehrin çevre yolu hükmündeydi. İşte, Şehrin manzarasının bu olduğu, bahse konu caddenin altında yapıların bulunmadığı yıllarda, eskiden MEYDEN-IT TAYYARA (TAYYARE MEYDANI) adı verilen alan ile ŞEYH-EL TAYYAR MEVKİİNİNVAROŞLARI askeriye tarafından istimlâk edildiler. Şimdi, bu alanlar üzerinde 3. Komando Tugayı birlikleri ve Jandarma Alay Komutanlığı konuşlandırılmış bulunmakta.

Belki, bu istimlâk işi gerçekleştiği zaman, 60 yıl sonra, bu alanların Şehrin ortasına düşecekleri hesap edilememişti. Veya düşünülmüştü amma, hiçbir yetkili, Siirt’in 60 yıl sonrasını umursamamıştı. Günü kurtarma hesabı ön plânda tutulmuştu. Böylece, Şehrin gelişme alanlarına kilit vurulmuş ve sağlıksız bir Şehirleşmeye yol açılmıştı.

Bugün, 3. Komando Tugayı ile Jandarma Alayının işgalindeki alanlar, Şehrin tam ortasına düşmüş bulunmaktadırlar. Şehrin girişini teşkil eden Cumhuriyet Caddesinin bir yanında sivillere ait mekânlar, bir yanında ihata duvarlarıyla ve tel örgülerle tecrit edilmiş Tugaya ait lojmanlar ve tesisler.

Mevcut durumlarıyla Tugay ve Jandarma Alayına ait birlikler,  lojmanlar, tesisler Şehrin ortasına düşmüş bulunmaktadırlar. Durumun böyle olması, Şehrin gelişmesine sekte vurulması yanında, askeri birliklerin stratejik konumları açısından da sakıncalıdır.

Tugay tesislerinin ve Jandarma Birliklerinin, Şehrin dışına çıkarılmaları zaruri bir durum almıştır. Bu işin çok zor olduğu muhakkak. Ancak, Siirt’i seviyorsak ve gelişmesini istiyorsak, bunun için çaba göstermek zorundayız. Şehrin ortasına düşen bu alanları, Sivillere devretmeleri durumunda, büyük değer kazanmış olan ve imar sahasına dönüşmüş olan arsaları yüksek fiyatlarla satmak mümkündür. Arsa satışlarından sağlanacak gelirle, Şehrin dışındaki alanlarda, birlikler için çok daha modern tesisler kurmak mümkün olabilir. Temenni edelim ki, Şehrimiz için bu çok önemli konuya el atan olur. Şehrin gelişmesine vurulan kilitler açılır…

TAŞLAMA

İKİ MİLYAR MÜSLÜMAN

ONBEŞ MİLYON YAHUDİ

İLE BAŞ EDEMİYOR

İZAHINI YAP HADİ

 

SOYKIRIM KARŞISINDA

BÜTÜN DEVLETLER SUSKUN

(YAHUDİ AŞKI MIDIR)

SEBEBİ SENCE BUNUN

 

YAHUDİ AŞKI DEĞİL

MENFAAT AŞKINADIR

ABD, AVRUPA’NIN

GÖZYUMMASI BUNADIR

 

ORTADOĞU’YA ÇIBAN

BAŞI YERLEŞTİRMİŞLER

İSRAİL’İ İLERİ

KARAKOL EDİNMİŞLER

 

HALKI MÜSLÜMAN OLAN

DEVLETLER DAHİ SUS-PUS

OLMUŞLAR SOYKIRIMA

GERÇEK OLAN BUDUR SUS

 

BOŞ HAVANDA SU DÖVMEK

YÜRÜYÜŞLER, MİTİNGLER

LEYLEKLERİN LAK-LAKI

KİMLER TAKAR, KİM DİNLER

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER