Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

20 İlde Narkoçelik-22 Operasyonu: 157 Zehir Taciri ve Sokak Satıcısı yakalandı

20 İlde Uyuşturucu Madde İmalatçılarına ve Bunların Satışını Yapanlar ile Sokak Satıcılarına yönelik yapılan operasyonlarda 663 Kg Uyuşturucu Madde, 3 milyon 400 bin adet kök kenevir ve kök skunk ile 436 Bin adet Uyuşturucu Hap ele geçirildi ve 157 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı. 56’sı tutuklandı.

20 İlde Uyuşturucu Madde

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabınan yaptğı açıklamada:

20 İlde Uyuşturucu Madde İmalatçılarına ve Bunların Satışını Yapanlar ile Sokak Satıcılarına yönelik Jandarma tarafından düzenlenen “NARKOÇELİK-22” operasyonlarında;

663 Kg Uyuşturucu Madde, 3 milyon 400 bin adet kök kenevir ve kök skunk ile 436 Bin adet Uyuşturucu Hap ele geçirildi.

157 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı. 56’sı tutuklandı 43’ü hakkında adli kontrol kararı verildi.

Cumhuriyet Başsavcılıkları, Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde İl Jandarma Komutanlıklarınca; 282 ekip ve 846 Jandarma personelinin katılımıyla; Diyarbakır, Antalya, Manisa, Van, Ağrı, Hatay, Aydın, Ankara, Hakkâri, Giresun, Tekirdağ, Kahramanmaraş, Aksaray, İstanbul, Çanakkale, Kayseri, Ordu, Bingöl, Edirne ve Osmaniye olmak üzere 20 ilde “NARKOÇELİK-22“ operasyonları düzenlendi.

Operasyonlarda BAZI İLLERİMİZDE ele geçirilen uyuşturucu miktarları, yakalanan zehir tacirleri ve sokak satıcıları şöyle;

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda; 374 kg esrar, 3 milyon 400 bin adet kök kenevir, 50 bin kök skunk ele geçirildi. 5 Zehir Taciri yakalandı, 5’i de tutuklandı.

Antalya İl Jandarma Komutanlığınca yapılan takipli KOM operasyonunda; 13 kg 750 gr skunk, 2 kg metamfetamin, Muhtelif miktarda uyuşturucu hap ve kök kenevir ele geçirildi. 33 Sokak Satıcısı yakalandı, 10’u tutuklandı, 21’inin hakkında adli kontrol kararı verildi. 2’sinin adli işlemleri sürüyor.

Manisa İl Jandarma Komutanlığınca yapılan planlı istihbarat ve takipli KOM operasyonu kapsamında; Muhtelif miktarda esrar, uyuşturucu hap, metamfetamin, skunk, kök kenevir ele geçirildi. 33 Sokak Satıcısı yakalandı, 7’si tutuklandı, 4’ü hakkında adli kontrol kararı verildi.

Van İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 101 kg esrar, 16 kg eroin, 21 kg metamfetamin, 1.980 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 3 Zehir Taciri yakalandı, 1’i tutuklandı, 1’i hakkında adli kontrol kararı verildi.

Ağrı İl Jandarma Komutanlığı ve Gürbulak Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce yapılan operasyonda; 59 kg metamfetamin, 13 bin 180 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 4 Zehir Taciri yakalandı, 1’i tutuklandı, 1’i hakkında adli kontrol kararı verildi.

Hatay İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 393 bin 720 adet uyuşturucu hap, 2 kg metamfetamin, 600 gr esrar ele geçirildi. 4 Zehir Taciri yakalandı, 4’ü de tutuklandı.

Aydın İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 2 bin 340 adet uyuşturucu hap ile Muhtelif miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi. 42 Sokak Satıcısı yakalandı, 8’i tutuklandı, 10’i hakkında adli kontrol kararı verildi.

Ankara İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 2,5 kg esrar ele geçirildi. 3 Zehir Taciri yakalandı, 1’i tutuklandı, 2’si hakkında adli kontrol kararı verildi.

Hakkâri İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda; 24 kg metamfetamin ele geçirildi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 10 kg metamfetamin ele geçirildi. 2 Zehir Taciri yakalandı, 2’si de tutuklandı.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 12 kg skunk ele geçirildi. Zehir Taciri yakalandı, 4’ü de tutuklandı.

Edirne İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 17 bin 460 adet uyuşturucu hap ve 1,5 kg skunk ele geçirildi. 5 Sokak Satıcısı yakalandı.

Yerlikaya: Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Uyuşturucu satıcılarının geleceğimiz olan gençlerimizi ve toplumumuzu zehirlemelerine asla izin vermeyeceğiz ve Cumhuriyet Başsavcılıklarımız ile Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı ve Gümrük Muhafaza ekiplerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle ifadelerine yer verildi.