REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

2019/2020 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLARKEN VELİLERİN, İDARECİLERDEN TALEPLERİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
2019/2020 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLARKEN VELİLERİN, İDARECİLERDEN TALEPLERİ!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
6 views
09 Eylül 2019 - 14:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2019/2020 Eğitim ve Öğretim yılı start aldı. Ülkemiz genelinde 19 milyona yakın öğrenci bulunuyor. Yani, birçok ülkelerin nüfuslarından kat-kat fazla öğrenciye sahibiz. Yeni ders yılı başlarken, istedik ki, öğrenci velilerinin önemli bazı istekleri konusunda yetkililerin ve ilgililerin dikkatlerini çekelim. İşte, veliler tarafından bize aktarılarak ilgililerin ve yetkililerin dikkatlerine sunulması istenilen dilek ve temennilerden bazıları:

*Okulların çevreleri kötü niyetli kişilerin tasallutlarından arındırılmalı, okul çevreleri sürekli güvenlik kontrolü altında tutulmalıdır.

*Okul servis araçları sürekli denetlenmeli, servis araçlarının sürücülerinin kimliklerinin GBT’si sorgulanmalıdır.

*Okul kantinleri sıkı denetim altında tutulmalı, zararlı gıda maddelerinin satılması önlenmeli, fiyatların makul ölçüde tutulmasına dikkat edilmelidir. Servis şoförleri gibi, kantin çalışanlarının da GBT sorgulaması yapılmalıdır.

*Sınıf öğretmenlerinin mümkün mertebe ve çok zaruri durumlar dışında değişmemeleri gerekir. Öğretmenlerin sık-sık değiştirildiği sınıflarda başarı durumunda düşüş olduğu bilinen bir gerçektir. Bunun için yıl içinde mümkün mertebe sınıflarda öğretmen değişikliği yapılmaması konusunda gerekli önlemler alınmalı, sınıflara tayin edilecek öğretmenlerin nakil ve benzeri durumları ile özellikle bayan öğretmenlerin hamilelik gibi sebeplerle değişmelerinin tedbirleri peşinen alınmalıdır.

*Öğretmenlerle, veliler arasında diyalog kurulmalı, özellikle sorunlu öğrenci velilerinin sık-sık davet edilerek,  alınabilecek ortak tedbirlerin görüşülmesi sağlanmalıdır.

*Özellikle sınıf öğretmenleri, öğrenciler arasında hiçbir şekilde ayırım yapmamalı, bütün öğrencilere sevgi ve şefkatle yaklaşmalıdır.

*Milli eğitim müfettişleri, okulları ve özellikle sınıfları sık-sık kontrol ederek öğretmen ve öğrencilerin durumlarını tespit etmeli, gördükleri eksiklikler konusunda sözlü veya yazılı uyarılarını yapmalıdır.

*Okulların yangın söndürme alet ve edevatlarının bir süs olarak yerleştirilmesi değil, gerçekten kullanılabilecek donanıma sahip olup olmadıkları kontrol edilmelidir.

*Okullarda ve okulları çevreleyen ihata duvarlarında sorunlar olup olmadığı, kazalara davetiye çıkarabilecek yapıların bulunup bulunulmadığı süratle araştırılarak, eksiklikler varsa derhal giderilmelidir.

***

Okul velilerinin taleplerinden yola çıkarak 2019/2020 ders yılı için veliler tarafından tespit edilen konuları ilgililerin ve yetkililerin dikkatlerine sunarken yeni ders yılının öğrencilere, velilere, öğretmenlere, okul yöneticilerine ve milli eğitim teşkilâtına hayırlı olması dileklerimizle yazımızı noktalıyoruz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.