REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

2018 YILINA HAZIRLIK  

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
2018 YILINA HAZIRLIK  
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
9 views
06 Ekim 2017 - 14:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Daha önceleri “Metal Yorgunluğu” söylemiyle partisi teşkilatına mesajlar veren Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019’daki çok önemli seçimin muhasebesi içinde büyük bir değişiklik hedeflediği, bazı AKP’li Belediye Başkanlarının gündeme gelen istifalarından tahmin ediliyor. Bilindiği gibi, bir müddet önce  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve ardından Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş istifa ettiklerini açıklamışlardı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve yanı sıra başka Belediye Başkanlarının da istifaya davet edilecekleri söyleniyordu ve bu konuda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanımız,  Melih Gökçek için; “Şu anda bir şey yok ama, bu olmayacağı anlamına gelmez..” demişti. Bu açıklama kamuoyumuzda, “Melih Gökçek ve başka Belediye Başkanlarının da istifaları istenecek…”  değerlendirmelerine yol açarken, Sayın Erdoğan dün gece hem Ankara, hem de Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlarını Beştepe’de kabul ederek kendileriyle görüştü. Melih Gökçek yaptığı açıklamada; “Sayın Cumhurbaşkanına, Külliye’nin karşısına yapılacak müze ile ilgili projenin tüm detaylarını sundum..” ifadelerini seslendirdi.  Bugün de AKP Genel Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ile de sürpriz bir görüşme yapan Cumhurbaşkanımızın, önümüzdeki hafta AKP’nin genişletilmiş İl başkanları toplantısına da katılarak mesajlar vereceği belirtiliyor. Anımsanırsa “Metal Yorgunluğu” mesajını aylar önce veren Erdoğan, hedeflenen değişimin yıl sonuna kadar tamamlanmasına çalışılacağının da altını çizmişti.

Öne alınmadığı taktirde 2019 yılında gerçekleştirilecek olan seçimleri büyük ölçüde önemseyen Sayın Erdoğan’ın, bazı Belediye Başkanlarının istifalarını bu siyasi muhasebe doğrultusunda istediği ise sadece siyaset ile uğraşanların değil, kamuoyumuzun da paylaştığı bir görüş olarak yankılanmaktadır. Melih Gökçek ve başka AKP’li Belediye Başkanlarının istifalarına yönelik yaygın söylentilerin akıbeti, yakın bir zamanda aydınlığa kavuşacaktır sanırım. Önümüzdeki hafta AKP’nin genişletilmiş İl başkanları toplantısında Cumhurbaşkanımız tarafından verileceğine muhakkak gözüyle bakılan yeni mesajların, 2019 yılı seçimlerine yönelik düşünülmekte olan büyük değişimin daha neleri içereceğini gözler önüne sereceği görüşünün de kamuoyumuzca paylaşıldığını vurgularken, Meral Akşener’in kuracağı siyasi partinin kurucular listesinde kimlerin yer alacağının da merak edildiğini, gözlemlerim doğrultusunda belirtmek isterim.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.