Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

2024 SİİRT İÇİN YATIRIMLAR YILI OLACAK!!!

2023 yılının Fatiha’sını okuduk. 2024 yılının ilk ayını yarıladık. Deniliyor ki 2024 Siirt için, sözün tam anlamlıyla YATIRMAR YILI OLACAK! İster inanın, ister inanmayın, ama dikkatlice okuyun ve belleyin. Eski Milletvekilimiz, Eski Başbakanımız, 12. Cumhurbaşkanımız ve Sevgili Eniştemiz Recep Tayyip Erdoğan bizzat emir vermiş: “Siirt beni hem milletvekili yaptı, hem de Başbakan olmam için yolumu açtı. Başbakanlık makamından sonra 12. Cumhurbaşkanı olarak adımı tarihe altın harflerle yazdırdım. 5 yıl süreyle Siirt Milletvekili oldum amma, o zaman ‘seçim yöresine torpil geçiyor’ demesinler diye, veremediğim hizmetleri vermek, artık, boynumun borcu olsun” diyerek ilgililere, yetkililere ve özellikle Başbakan olarak atadığı Ahmet Davutoğlu’na Siirt’le ilgili emirler, talimatlar yağdırmış.

İşte, eski Milletvekilimiz Sevgili Eniştemiz ve 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2024 yılında Siirt’te başlatılması konusunda ilgililerine ve yetkililerine emirler yağdırdığı yatırımlar:

*Siirt İl Merkezinde yeni ve modern bir hava alanının yapımına süratle başlanacak. Hava Alanı Kurtalan ilçesinde değil, Siirt il merkezine en yakın bir konumda gerçekleştirilecek.

*Devlet Demir Yollarının, 80 yıldan beri Kurtalan’da  mıhlanıp duran hattı, Siirt ve Şırnak üzerinden Irak ve Suriye’ye bağlanacak. Bu hatta hızlı tren işletilecek.

*Siirt-Kurtalan-Batman yolu, bölünmüş yol olarak, uluslalar arası standartlara uygun hale getirilecek.

*Siirt-Eruh-Şırnak yolu Habur ve Silopi üzerinden yine Irak ve Suriye’ye kadar duble yol olarak süratle tamamlanacak.

*Siirt-Pervari yolu Bahçesaray ve Çatak üzerinden uluslararası standartla uygun yol haline getirilerek Siirt-Van yoluna işlerlik kazandırılacak.

*Siirt-Baykan-Bitlis yolu uluslararası standartlara uygun hale getirilecek!

*Siirt merkez ilçe ve köylerinin şehir içi yolları dahil yapılacak. Bunun için İl Özel İdaresi ile belediyelere gereken miktarda araç gereç takviyesi yapılacak. Gerekli ödenek sağlanacak.

*Siirt Üniversitesinin, Dünya Üniversitesi olması konusu süratlendirilecek. 2024 yılında 5 yeni fakülte, 5 yüksekokul ve enstitünün temelleri atılacak. Bunların arasında siyasal bilgiler ve hukuk fakülteleri de yer alacak!

*Siirt Merkez ilçe Belediyesi dahil, Siirt’teki bütün ilçe ve belde belediyelerinin varsa borçları bir kalemde silinecek, Çalışabilmeleri için gerekirse genel bütçeden takviye yapılacak.

*Siirt il merkezinde, Veyselkarani’de ve Tillo ile diğer yörelerdeki inanç turizminin canlandırılması için gerekli tüm yatırımlar ivedilikle başlatılacak.       

Eski Milletvekilimiz, Başbakanımız Sevgili Eniştemiz ve 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a İlimize gerçekleştirilecek bu hizmetlerden dolayı binlerce teşekkürler!

TAŞLAMA

HEP MÜSLÜMAN ÜLKELER

NEDEN ATEŞ İÇİNDE

BU ATEŞ NEDEN YOKTUR

NE ÇİN’DE NE MAÇİN’DE

FİRAVUNLAR BİZDEDİR

DİKTATÖRLER HEP BİZDE

BUNDAN BÖYLE PERİŞAN

BİLİN Kİ HALİMİZ DE

SERVETLERİNİ BAŞKA

ÜLKELERE KAÇIRAN

GAVUR LİDERLER VAR MI

BUNLAR MIDIR MÜSLÜMAN

DİN KİSVESİ ALTINDA

SOYGUN YAPANLAR VAR YA

BÜYÜK CEZA VAR ELBET

AHRET GÜNÜ ONLARA

SEÇİMLER YAKLAŞIYOR

YATIRIMLAR ZAMANI

KARIŞTIRMAYIN DOSTUM

SAKIN SAPLA SAMANI

ADAY ADAYLARI VAR

ADAYLAR KİM OLACAK

BEKLESİNLER BAKALIM

SÜRE DOLDU DOLACAK

HER ASLANIN GÖNLÜNDE

BİR KUZU YATAR BELLİ

BAKALIM BU KUZULAR

BU KEZ KİMİN KISMETİ

KUZULARI KURTLARA

KAPTIRSAK YAZIK OLUR

VARSIN ASLANLAR YESİN

GEREK OLANI BUDUR

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER