REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

24 HAZİRAN SEÇİMLERİ ERTELENEBİLİR Mİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
24 HAZİRAN SEÇİMLERİ ERTELENEBİLİR Mİ!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
132 views
04 Mayıs 2018 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

24 Haziran 2018 günü yapılacağı kararı alınmış ve kesinleşmiş olan Cumhurbaşkanlığı seçimiyle, milletvekili genel seçiminin ertelenebileceği konusunda, dolaşan söylentiler var. Peki, seçimlerin ertelenmesi yasal olarak mümkün mü. Anayasanın 53. Maddesi, seçimlerin HANGİ ŞARTLARDA ERTELENEBİLECEĞİNE AÇIKLIK GETİRMEKTEDİR. İlgili madde şöyledir:

“Savaş sebebiyle seçimlerin yapılmasına imkân görülmezse, Türkiye Büyük Millet Meclisi, seçimlerin bir yıl ertelenmesine karar verebilir. Erteleme sebebi ortadan kalkmamışsa, aynı usule göre bu işlem tekrarlanabilir.”

Türkiye’de savaş durumu var mı. Terörle mücadele, savaş olarak yorumlanıp, seçim ertelenebilir mi.

Seçimlerin ertelenebileceği iddialarına karşı olanların görüşleri ise şudur. Seçimlerin yapılmasına normalinde 16 aylık bir süre varken, erken seçim kararı alan iktidar ve payandası hükmündeki MHP neden erken seçim kararından geri dönsün ki!

Deniliyor ki, CUMHUR İTTİFAKI, el altından sık-sık gizli anketler yaptırmaktadır. Bu anketlerin kendi aleyhlerinde neticelenmesi durumunda, seçimi ertelemek için bir bahane uydurabilir. Hatta bu konuda  Yüksek Seçim Kuruluna karar aldırabilir.

Biz, seçimlerin ertelenmesi ihtimaline hiçbir şekilde katılmadığımızı belirtiyoruz. Çünkü zaman CUMHUR İTTİFAKININ aleyhinde işlemektedir. Seçimlerin ertelenmesi durumunda, işlerin daha iyiye gideceğinin hiçbir işareti yoktur. Türkiye’de işlerin iyiye gideceğine dair bir ümit kırıntıları bile olsa, neden erken seçime gideceklerdi.

ABD doları 4.30’lar düzeyinde seyrediyor. Euro 5.15’ler düzeyinde. Borsa düşmeye devam ediyor. İyiye doğru gideceğine dair bir alâmet yok. Yani, bugün, yarından iyi!

Durum bu iken, 24 Haziran’da yapılması kararlaştırılmış olan BASKIN SEÇİMLERİN ertelenmesinin imkân ve ihtimali yok demektir. Seçimler daha erkene alınabilseydi, alınacaktı ama zaten alınabileceği en erken tarihe alınmış bulunulmakta.

Yani, seçimin ertelenmesi ihtimali sıfırdır. yoktur. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri 24 Haziran 2018’de mutlaka yapılacaktır. Kimse, yanlış beklenti içine girmesin…

TAŞLAMALAR

DÖVİZ ÇILDIRMIŞ GİBİ

YİNE YÜKSELMEKTEDİR

ALTIN FİYATI DAHİ

YÜREKLER YAKMAKTADIR

 

EVLENMEK ZOR BU GİDİŞ

ALTIN BUNCA YÜKSEKKEN

BİR ALYANS DAHİ ALMAK

ZOR OLMUŞTUR GERÇEKTEN

 

YÜKSELMEKTE FAİZ DE

BOŞTUR (İNDİRİN) DEMEK

DÖVİZ, ALTIN VE FAİZ

İNMEDİ, İNMEYECEK

 

SEÇİM İPTAL EDİLİR

DİYE KORKMASIN KİMSE

BUGÜN, YARINDAN İYİ

GERÇEK OLAN BU İŞTE

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.