REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN KİLİT PARTİSİ HDP OLACAK!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
24 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN KİLİT PARTİSİ HDP OLACAK!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
5 views
30 Nisan 2018 - 14:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kim ne derse desin, kim aksini iddia ederse etsin, HDP Türkiye’nin gerçeğidir ve 24 Haziran seçimlerinin kilit partisidir. Hiçbir akım, hiçbir ittifak HDP’yi dışlayarak görmezden gelemez, bu gerçeği değiştiremez. Bütün anketler, HDP’nin yüzde 10 seçim barajını rahatlıkla aşabileceğinin işaretlerini vermektedirler. Keşke HDP gerçek anlamda bir Türkiye Partisi olmayı denese ve terörle olduğu iddia edilen bağlantısını koparsa. O zaman oy oranı rahatlıkla yüzde 15’lere  çıkardı.

2014 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini anımsayalım. HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş’ın aldığı oy oranı 9.76’ydı. Aradan geçen 4 yıl zarfında Kürt kökenli vatandaşlarımızın sayıları, diğer kimliklere göre çok daha artmıştır. Çünkü Bölgemizdeki durumdan biliyoruz ki, her ailenin en az 5-6 çocuğu vardır. 2014 yılında 16-17 yaşlarında olan gençler, 18 yaşını doldurmuş ve oy kullanmak hakkını elde etmişlerdir. İnanın ki, Kürt kökenli vatandaşlarımız oy kullanmak işinde diğer etnik gruplardan çok daha hassastırlar, 24 Haziran seçimlerine fire vermeden katılacaklardır.

Adına (CUMHUR İTTİFAKI) denilen grup, HDP’yi dışlamak zorunda. Çünkü HDP’nin yer aldığı bir oluşumda MHP ve BBP yer almazlar. Bu durumda AKP’nin, HDP’ye göz kırpma şansı yoktur. Henüz adı konulmamış olan (HAYIR BLOKU) da öyle anlaşılıyor ki HDP’Yİ dışlamak eğilimindedir. Sebebi belli, İYİ Parti, MHP’nin korkusundan, HDP ile aynı kefeye girmekten çekinmektedir.

HDP’nin yüzde 10 olarak tahmin edilen oy oranı vardır. 1-2 puan üstünde veya altında olabilir. Bu yüzde onluk oy oranı, hem Cumhurbaşkanlığı, hem de milletvekilliği seçimlerinin kaderini tayin edecektir. Özellikle (HAYIR BLOKU) HDP’nin durumunu değerlendirmek zorundadır. Türkiye’nin bir gerçeği olan HDP’yi dışlamakla siyaset yapılamaz. Bunun böyle bilinmesinde yarar vardır.

 (HAYIR BLOKU) henüz oluşum aşamasındayken, HDP’yi dışlamaktan vazgeçer ve el uzatırsa, seçimlere çok daha güçlü olarak katılmak şansını elde edecektir. HDP, 24 Haziran seçimlerinde dışlanır ve bir ittifaka dahil olmazsa, Cumhurbaşkanlığı için yapılacak 2. Tur oylamada seçimleri boykot ederse, buna hiç şaşırmamak gerekir.

HDP, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre kurulmuş bir siyasi parti kimliğine sahip olduğuna göre, bu partiyi dışlamanın mantıklı bir izahı da yoktur. Terör partisi ise kapatın, gitsin! Yok, Türkiye Partisi ise, dışlamayın, el verin ki doğru yola girsin…

TAŞLAMALAR

BUGÜN 1 MAYIS EMEK

VE DAYANIŞMA GÜNÜ

BÜTÜN EMEKÇİLERİN

KUTLUYORUM GÜNÜNÜ

 İŞÇİNİN ALIN TERİ

MUKADDESTİR BİLİNİZ

KURUMADAN İŞÇİNİN

ÜCRETİNİ VERİNİZ

 BİL SÖMÜRÜ DÜZENİ

HALA DEVAM EDİYOR

PATRONLAR, İŞÇİLERİ

SÖMÜRÜYOR, EZİYOR

 60 YILDIR İŞÇİYİM

BUDUR İŞİN GERÇEĞİ

EY PATRONLAR BIRAKIN

İŞÇİYİ SÖMÜRMEYİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.