REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

24 HAZİRAN’A NE KALDI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
24 HAZİRAN’A NE KALDI!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
20 views
13 Haziran 2018 - 14:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi ile 27. Dönem milletvekilliği seçimleri için artık sayılı günler kaldı. Bu arada sözde yapılan seçim anketleri de gırla gidiyor. Hiçbir ankete güvenmeden ve inanmadan seçmen vatandaşlar olarak bize düşen görev, ülke gerçeklerini gözünde bulundurarak, hangi ittifaka, hangi cumhurbaşkanı adayına oy vereceksek, sandık başına gidip oylarımızı kullanmamız olacak.

(Bir oy’dan ne çıkar) demeden ve seçimlerin sunucunu o küçümsediğimiz bir oy’un belirleyeceğine inanarak, sadece ve sadece vicdanımıza danışarak oy kullanmamız gerekeceğini belirtmekte yarar vardır. Unutmayalım ki, 24 Haziran 2018 seçimlerinin, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde çok önemli bir yeri olacaktır. Çünkü bu seçimler daha önce gerçekleşen seçimlerden farklı olarak bir rejim sorununa dönüşecektir. Yani değişecek olan Türkiye Cumhuriyetinin rejimidir. Seçmenler, kendi hür iradeleriyle ya mevcut rejimi destekleyecek, ya da, getirilmek istenen yeni rejimi benimsediğini gösterecektir.

Şüphe yok ki, bütün seçmenler akıl ve idrak sahibidirler. Kime neden ve ne için oy vereceklerini eksileriyle, artılarıyla gayet iyi tartacaklardır. Dolayısıyla 24 Haziran günü seçmen vatandaşların kendilerini kanıtlayacaklarına ve bir zamanlar (bu milletin yüzde 60 aptal) diyenlere en güzel cevabı vereceklerine inanılmalıdır.

Mürekkep yalamış biri olarak, elbette benim de seçim sonuçlarıyla ilgili kendime göre bir kanaatim vardır. Ancak, kendi kanaatimi kendime saklıyorum. Şu var ki, bahis tutan çıkarsa, 25 Haziran’da yani seçimler sonrasında açılmak üzere bir zarfa koyan, notere tasdik ettiririm!

Evet, Ramazan Bayramı sonrasında 24 Haziran günü yapılacak seçimler konusunda seçmen vatandaşlarımızın tümünü ilgilendiren  çok önemli bir sınav vardır. Bu sınav KPSS’den, YGS’den, ÖSYM’den ve diğer bütün sınavlardan çok daha önemlidir. Seçmen vatandaşlar olarak bu sınavdan başarılı çıkarsak, diğer sınavları da düzene sokmuş olacağız.

ANEKDOT

Merhum İsmet İnönü’nün, kendisi gibi Rahmet-i Rahman’a kavuşmuş Oğlu Erdal İnönü siyasete atılmış, yurt gezilerine başlamıştı. Gittiği bir ilçede miting alanında konuşurken sevenlerinden biri:

-Senin için ölürüm, kurban olurum!diye bas-bas bağırınca, Erdal İnönü espriyi patlatmış:

-Aman, sakın ha ölme! Bir oy da bir oydur.

TAŞLAMALAR

AĞLAŞIRKEN SOFULAR

BEKTAŞİLER SEVİNÇLİ

GİTTİ GİDER RAMAZAN

SENEYE GELİR BELLİ

 

AĞLAMAYA NE GEREK

YİNE TUTSUN TUTANLAR

DAVUDİ ORUÇ MEŞHUR

VE DAHA NE ORUÇLAR

 

RAMAZAN BAYRAMININ

İLK GÜNÜ İLE KURBAN

BAYRAMININ DÖRT GÜNÜ

HARİÇ ORUÇ TUT KURBAN

 

RAMAZAN’A AĞLAYIP

BAYRAMINI YAPARIZ

RAMAZAN BAYRAMINA

BÜTÜN SOFTALAR VARIZ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.