REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANIYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANIYOR
27 views
24 Kasım 2017 - 10:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bilindiği gibi Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal (ATATÜRK) 1928 yılının 24 Kasım günü kendisine tevdi edilen Milletin Başöğretmenliği görevini kabul etmiş ve Türk Milletinin Ebedi Başöğretmeni olmuştur.
1981’li yıllardan beri 24 Kasım Günlerinin (ÖĞRETMENLER GÜNÜ) olarak kutlanması yasa teklifi olarak kabul edilmiş, o günden bu güne de kutlamalar devam etmektedir.
24 Kasım Türkiye genelinde bütün il, ilçe ve beldelerle, köylerdeki okullarda kutlanıyor. Şehrimizde de Valilikçe hazırlanan program çerçevesinde kutlamalar düzenlendi ve İl Kültür Müdürlüğü konferans salonunda icra edilen etkinliklerde günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılırken, şiirler okundu, mesleğe yeni giren öğretmenlerin yemin töreni icra edildi ve yıl içinde emekli olan öğretmenlere plaket verilerek onurlandırıldılar.
Bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutlarken kendilerine ebedi Başöğretmen Mustafa Kemal’in (ATATÜRK) şu vecizesiyle sesleniyoruz:
ÖĞRETMENLER *CUMHURİYET SİZDEN “FİKRİ HÜR, VİCDANI HÜR, İRFANI HÜR” NESİLLER İSTER.

VALİ ALİ FUAT ATİK’İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

“Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün 24 Kasım 1928 yılında ‘Başöğretmen’ unvanını alması vesilesiyle, 1981 yılından itibaren her yıl 24 Kasım’ı Öğretmenler günü olarak kutlamaktayız.
24 Kasım Öğretmenler günü de; geleceğimizin teminatı gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirerek Milletimizin ve Devletimizin geleceğini şekillendirmek gibi yüce bir görevi ifa eden değerli öğretmenlerimizin toplumdaki yeri, rolü ve değerini bir kez daha hatırlamamızı sağlayan oldukça anlamlı ve değerli bir gündür.
Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın ve kutsal bir meslektir.
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı eğiterek bu kutsal vazifelerini yerine getiren, onlara yeni ufuklar kazandıran ve içlerindeki cevheri ortaya çıkaran öğretmenlerimiz; binlerce yıldır dünyaya yön vermiş Milletimizin geleceğin dünyasında da en güçlü şekilde var olmasının da teminatıdır.
Geleceği aydınlık ve daha müreffeh bir Türkiye ancak iyi bir eğitim-öğretim sistemi içerisinde kendisini daima yenileyen değerli öğretmenlerimizin, en son ve yeni bilgilerle donatacağı çocuklarımız ve gençlerimiz sayesinde şekillenecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anarken; bu kutsal mesleği seçen öğretmenlerimiz ile emekli olmuş öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.