Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

“YAŞA, MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA!”

Mustafa Kemal Paşa (ATATÜRK) gerçekten büyük bir devlet adamı. Mustafa Kemal’in ne bir aşireti vardı, ne bilinen bir amcası, dayısı, halası, teyzesi. Mustafa Kemal ile ilgili bildiğimiz Babasının Ali Rıza Bey, Annesinin ise Zübeyde Hanım olduğudur. Bir de Makbule adında bir kız kardeşinin varlığından haberdarız. Doğum yeri ise Selanik ve ülkemiz sınırlarının dışında. Tarihçiler, hiç mi merak edip, soy seceresini çıkarmamışlar!

Ama gelin görün ki, kimsesiz gibi görünen bu Mustafa Kemal Paşa’yı milyonlarca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ebediyete intikalinden 84 yıl geçmiş olmasına rağmen hala sahiplenmektedir. Boşuna (CUMHURİYET, KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR) buyurulmamış! Hiç bir devlet adamı için sevginin böylesi görülmemiş, duyulmamıştır.

Futbol karşılaşmaları oluyor, vatandaşlar tribünlerden (YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA, YAŞA) diye haykırıyorlar. Üniversitelerde düzenlenen bahar şenliklerinde onbinlerce öğrenci, bir ağızdan (YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA, YAŞA) diye İZMİR MARŞINI SESLENDİRİYORLAR.

Kayseri Üniversitesi ile Ortadoğu Teknik Üniversitesinde son yaşananlar ortada. Görüntüler kısa süre içinde sosyal medyada servis edildi. Kayseri, Kayseri olalı, böyle bir Bahar Şenliği yaşamamıştı.

ODTÜ Devrim Stadyumu’nda gerçekleştirilen bahar şenliklerinde de 40 bine yakın öğrenci hep bir ağızdan ve büyük bir coşkuyla İzmir Marşı’nı söylediler.

Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde düzenlenen bahar şenliklerinde 100 bine yakın gencin İzmir Marşı’nı söylediği anların ardından ODTÜ’de yaşananlar sosyal medyanın gündeminde. Yandaş basın ise bütün bunları görmezden gelmekte.

Peki, bu coşkuyu, bu heyecanı bir yönlendiren, bir teşvik eden mi var. Elbette hayır! Hatta, iktidarın kendisine kalsa, tribünlerdeki seyircilerin de, bahar şenlikleri sırasında (YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA, YAŞA) diyen ve İzmir Marşını söyleyenlerin de seslerini kısacak.

İktidar, başta İstanbul Atatürk Hava Limanı olmak üzere, (ATATÜRK) adı ile müsemma tesisleri buldozerlerle yıkmaya çalışırken, tribünlerden, üniversite kampüslerinden, grev alanlarından bir türlü MUSTAFA KEMAL PAŞA’NIN ADINI SİLEMİYOR. Her kılıç yediğinde daha da güçlenen dev misâli ATATÜRK SEVGİSİ, ATATÜRK COŞKUSU GÖNÜLLERİ FETHETMEYE DEVAM EDİYOR.

Sosyal medyada gündem olan görüntülerde “Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa, adın yazılacak mücevher taşa” nakaratında coşku doruğa ulaşırken, Mustafa Kemal’in adını silebileceklerini zannedenler, daldıkları gaflet ve dalalet uykusundan ne zaman uyanacaklar. ATATÜRK’ÜN ÖLÜSÜ BİLE CANLARINI OKUMAYA YETİYOR VE ARTIYOR BİLE…

Beklesinler, yakında görecekler. Onları büyük ATATÜRK’ÜN ÖLÜSÜ YERLE BİR EDECEK. O GÜNLER, ÇOK YAKINDIR…

En iyisi yazımızı İZMİR MARŞI ile noktalamak olacak:

İZMİR’İN DAĞLARINDA ÇİÇEKLER AÇAR.

ALTIN GÜNEŞ ORDA SIRMALAR SAÇAR.

BOZULMUŞ DÜŞMANLAR YEL GİBİ KAÇAR.

YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA,YAŞA

ADIN YAZILACAK MÜCEVHER TAŞA.

İZMİR DAĞLARINA BOMBA KOYDULAR

TÜRK’ÜN SANCAĞINI ÖNE KOYDULAR

ŞANLI ZAFERLERLE DÜŞMANI BOĞDULAR.

KADER BÖYLE İMİŞ EY GARİP ANA

KANIM FEDA OLSUN GÜZEL VATANA.

İZMİR’İN DAĞLARINDA OTURDUM KALDIM

ŞEHİT OLANLARI DEFTERE YAZDİM.

ÖKSÜZ YAVRULARI BAĞRIMA BASTIM

KADER BÖYLE İMİŞ EY GARİP ANA

KANIM FEDA OLSUN GÜZEL VATANA

TÜRK OĞLUYUM BEN ÖLMEK İSTERİM.

TOPRAK DİKEN OLSA YATAĞIM YERİM

ALLAHINDAN UTANSIN DÖNENLER GERİ

YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA,YAŞA

ADIN YAZILACAK MÜCEVHER TAŞA.

 TÜİK VE KUL HAKKI!

TÜİK’in, enflasyonu düşük göstermekle, milyonlarca vatandaşın kul hakkını ihlal ettiği söyleniyor.

Bilindiği gibi, memur ve emeklilere yapılan maaş zamları bu kurum tarafından belirlenen enflasyon rakamlarına göre yapılmaktadır.

Kur’ân-ı Kerîm’de kul haklarını biri insanların sahip olduğu maddî ve mânevî haklara tecavüz etmek, zarar vermek, diğeri dinî, ahlâkî ve hukukî hükümlerin onlara verilmesini gerekli kıldığı şeyleri vermemek şeklinde iki kısma incelenir.

Kul hakkı, affedilmeyecek haklar arasındadır. Yüce ALLAH bile, kullarına (karşıma kul hakkıyla çıkmayın) buyurur.

TÜİK yöneticileri gerçekten de enflasyonu düşük göstererek, memurların ve emeklilerin düşük maaş almalarına sebep oluyorlarsa, vay hallerine, vay ki bin vay…

TAŞLAMA

MUSTAFA KEMAL PAŞA

ADI DÜŞMEZ DİLLERDEN

BU SEVGİNİN SEBEBİ

DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ NEDEN

ATATÜRK’ÜN ADINI

UNUTTURMAK İSTEYEN

GÜN GELİR UNUTULUR

YİNE ATATÜRK VARKEN

CUMHURBAŞKANLARINDAN

ADLARI BİLİNENLER

KİMLERDİR ANKET YAPSIN

SORSUN MERAK EDENLER

BİR CADDEYE ÇIKIN DA

GELEN-GEÇENE SORUN

ADLARI ANIMSANAN

KAÇ BAŞKAN VARDIR BAKIN

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER