REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

3. DÜNYA SAVAŞINI DELİ BAŞKANLAR ÇIKARACAK!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
3. DÜNYA SAVAŞINI DELİ BAŞKANLAR ÇIKARACAK!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
21 views
12 Nisan 2018 - 14:23
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ABD ile Rusya arasında gerilim, tavan yapmış durumda. Çin Halk Cumhuriyeti de konuya müdahil oldu. Böylece, soğuk savaş bütün şiddetiyle kendisini hissettirmeye başladı.

Türkiye’nin durumuna gelince (iki camii arasında binamaz gibi.) Bir Rusya’nın yanında görünüyor, bir ABD’nin. Ancak, bu konuda eninde sonunda karar vermek zorunda kalacak. ABD mi, Rusya mı!

Türkiye, FIRAT KALKANI ve ZEYTİN DALI HAREKÂTLARINI, ABD’ye rağmen yaptı. Ancak, ısrarlı bir şekilde ESAD’A karşı durması, ABD’nin yanında bir duruş gibi algılanıyor. Bilindiği gibi, Rusya ve İran, Esad’a destek vermekte. Bizim yetkililer ise hala Esad’a (ESED) demekte ve (ELİ KANLI BİR DİKTATÖR OLARAK) tanımaktalar. Yani, bu konuda ABD’nin değirmenine su taşımakla meşgulüz.

ABD’nin başında bulunan DONALD TRUMP’IN ŞİZOFREN OLDUĞU İDDİALARI VAR. Hatta kendi ülkesinde bile bu iddialar yapılmakta, başkanlığa devam etmesi için sağlık kontrolünün yapılması istenmektedir.

Trump’ın, son günlerde Suriye ile ilgili attığı tweetler ortamı iyice gerdi. ABD Başkanı Donald Trump Suriye’deki kimyasal saldırıyla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. Trump, “Hazır ol Rusya, akıllı füzeler gelecek” dedi.  Trump, Suriye konusunda Rusya’ya yaptığı sert çıkışın hemen ardından sosyal medyada bu kez Moskova’ya karşı üslubunu yumuşatan paylaşımda bulundu.

ABD Başkanı Trump, kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajda, “Rusya ile ilişkilerimiz Soğuk Savaş dönemi de dahil hiç olmadığı kadar kötü. Buna hiç gerek yok. Rusya’nın ekonomik olarak desteğe ihtiyacı var ki biz de bunu kolaylıkla sağlayabiliriz. Birlikte çalışmalıyız. Silah yarışını bırakalım” ifadelerini kullandı.

Çin de sonunda konuya müdahil oldu. ABD’nin tehditlerinin kabul edilemeyeceğini belirterek, Suriye’nin meşru hükümetinin ve Rusya’nın yanında yer alacağını vurguladı. Bu restleşmeler yüzünden, sadece Ortadoğu değil, bütün dünya diken üstünde. ABD, Rusya ve Çin’in içinde olacakları bir SAVAŞ, (ALLAH KORUSUN) üçüncü dünya savaşı demek olur. Üçüncü Dünya Savaşı kolay kolay çıkmaz ama böyle bir savaşı çıkarsa çıkarsa Deli Başkanlar çıkaracaklar. Eh, ABD Başkanı Donald Turump da pek akıllı sayılmaz ya!

ANEKDOT

Üçüncü Dünya Savaşı çıkar mı, çıkmaz mı konusunun tartışıldığı bir mecliste vatandaşın biri söylenmiş:

-Üçüncü dünya Savaşı çıkarsa, kullanılacak atom bombalarıyla Dünya tarumar olur. Her taraf viraneye döner!

Diğer biri eklemiş:

-Desene, Dördüncü Dünya savaşında yeniden oklara, kılıçlara dönecek insanlar!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.