REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

3.SİİRT ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİNE BAŞVURULAR BAŞLADI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
3.SİİRT ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİNE BAŞVURULAR BAŞLADI!
108 views
17 Ağustos 2020 - 20:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay, bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan “Siirt Uluslararası Kısa Film Festivali”nin hazırlıklarının başladığını açıkladı.

Prof. Dr. Aktay, 05-09 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan festivalde; 24 kısa filmin seçileceğini, 8 finalist eser sahibinin ağırlanacağını ve 16 özel gösterim olacağını belirtti.

Köklü tarihi ve kültürel yapısıyla Türkiye’nin değerli illerinden biri olan Siirt’i tanıtmak amacıyla yola çıkan; “Siirt Uluslararası Kısa Film Festivali”nin üçüncüsünün, bu yıl 05-09 Ekim tarihleri arasında düzenleneceğini ifade eden Prof. Dr. Yasin Aktay; “Geçtiğimiz yıl bölge halkı tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan festivalde, bu sene de çok sayıda ünlü oyuncu, senarist, yönetmen ve yapımcı Siirtlilerle bir araya gelerek deneyimlerini aktaracak.  Türkiye’den ve dünyadan kurmaca, belgesel, animasyon ve deneysel kategorilerinde yer alacağı filmlerin yarışacağı festivalde ayrıca sinema üzerine söyleşi ve paneller de yer alacak dedi.

Bu yıl 35.000 katılımcıya ev sahipliği yapması beklenen ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Siirt Belediyesi, Siirt Üniversitesi, DİKA, Lineer, Kareli Defter, Anadolu Kültür ve Sanat Meclisi Derneği’nin destekleriyle düzenlenen festivalde 24 kısa film seçilecek, 8 finalist eser sahibi ağırlanacak ve 16 özel gösterim yapılacak.

5 gün boyunca düzenlenecek olan senaryo atölyeleri, yönetmenlik atölyeleri, oyunculuk atölyeleri ve kamera atölyeleriyle deneyimli film üreticilerinin tecrübelerini aktaracakları “3. Siirt Uluslararası Kısa Film Festivali”, kapanışını ise sürpriz bir konserle yapacak.

Birinciye 10.000 TL, ikinciye 7.500 TL, üçüncüye ise 5.000 TL’lik para ödülleri verilecek olan festivalde ayrıca Jüri Özel Ödülü ve Siirt İbrahim Hakkı Hz. Özel Ödülü de yer alacak.

Festivalle ilgili detaylı bilgiye ve başvuru formuna http://www.siirtkisafilmfestivali.com/festival/ adresinden ulaşılabilir.”

FESTİVALİN ANA JÜRİSİ İSE ŞU İSİMLERDEN OLUŞUYOR:

Şükrü Avşar (Yapımcı – Jüri Başkanı)

Şaban Kızıldağ (Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi)

Sadullah Şentürk (Yönetmen)

Nursel Köse (Oyunu)

Orhan Güner (Oyuncu)

Nasuhi Güngör (Yazar)

Eyüp Boz (Görüntü Yönetmeni)

Selin Tunç (Senarist)

Cevriye Demir (Yönetmen)

Burhan Gün (Avukat)

Nagihan Çakar Bikiç (Akademisyen)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.