Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

31 Mart 2024 Günü Yapılacak Yerel Seçimlerin Sath-ı Mailinde!

31 Mart 2024 günü Türkiye genelinde gerçekleştirilecek YEREL SEÇİMLERİN sath-ı mailindeyiz. Seçimlere artık saatler kaldı diyebiliriz. Bu seçimlerde sadece Belediye Başkanları değil, il genel ve belediye meclisi üyeleri yanında bir de köy ve mahalle muhtarlarının seçimleri var.

31 Mart 2024 günü

Gazeteniz SİİRT’E intikal ettirilen bazı haberlere göre, henüz seçmen bilgi kağıdı eline ulaşmamış çok sayıda hemşerilerimiz bulunmaktadır. Seçmen vatandaşlar, internet üzerinden e-devlete girerek hangi binada ve hangi sandıkta oy kullanacaklarını, sandıktaki kayıt numaralarını edinebilirler. Bunu, cep telefonlarıyla da gerçekleştirmeleri mümkündür. Seçmenlerin, oy kullanacakları sandık kurullarına seçmen bilgi kartını sunmaları mecburiyeti de yoktur. Sadece kimliklerini vererek oylarını kullanabilirler. Yeter ki, nerede ve kaç numaralı sandıkta oy kullanacaklarını bilsinler.

Yine Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklandığı üzere seçim propagandaları da 30 Mart Cumartesi günü saat 18:00 itibarıyla sona erecektir. Sadece siyasi partilerin ve adayların değil, seçmenlerin de bu konuya hassasiyet göstermeleri gerekmektedir. Aykırı davranılması durumunda suç işlemiş duruma düşebilirler.

31 Mart 2024’te gerçekleşecek yerel seçim sonuçlarının mahallelerimiz,  köylerimiz, beldelerimiz, ilçelerimiz ve ülkemiz geneli için hayırlara vesile olmasını, gerçekten en liyakatli adayların seçilmesi temennisiyle…