Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

31 MART YEREL SEÇİMLERİ,ERKEN SEÇİM TALEBİNİN MESAJIDIR!

31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye genelinin durumu gerçekçi perspektifle incelendiğinde, seçmenlerin bir ERKEN SEÇİM MESAJI verdikleri anlaşılacaktır.  31 Mart yerel seçimlerinde  Türkiye genelinde AKP’nin ilk defa ikinci parti konumuna düşmesi ve CHP’nin birinci parti olması, açık bir şekilde, milletin artık AKP iktidarını istemediği gerçeğini ortaya koymaktadır.

Bu gerçeği herkes kabul eder ki AKP, diğer seçimlerde olduğu gibi 31 Mart yerel seçimlerinde de Devletin bütün imkanlarını kendi lehine kullanmıştır. Bakanlar, Valiler, Kaymakamlar, Jandarma Komutanları, Emniyet Müdürleri ve devletin bütün üst kademe bürokratları, AKP lehine ellerinden gelen çabayı sarf etmişlerdir.

22 yıldır tek başına iktidar olan ve  istediği her yasayı kendi lehine yontmayı beceren AKP iktidarının, millet için yaptığı tek olumlu bir icraat varsa açıklasın da öğrenelim. Hele, yaşanan ekonomik buhran milletin nefes borularını tıkacak bir hale gelmiştir. Emeklisi, işçisi, memuru, asgari ücretlisi, esnafı, çiftçisi feryat ederken, durumlarından memnun olan bir avuç yandaş ve candaş işbirlikçilerdir.

Anayasa Mahkemesini bile takmadıklarını ve kararlarına saygı duymadıklarını açıkça beyan etmekten çekinmeyen AKP’nin üst düzey yöneticilerinin nasıl olur da 22 yıl boyunca iktidarda kalabildiklerine tek gerekçe olarak (ALLAH İLE ALDATMAK) taktiklerini gösterebiliriz. Bu millet, Müslüman millettir. YÜCE ALLAH’IN adı ile kandırılmağa müsaittir. Saf gönüllü, Müslüman kardeşlerimiz (ALLAH diyorlar, bu yetmez mi) diyerek AKP lehine oy kullanmışlardır. Ancak, ALLAH İLE KANDIRMAK DEVRİ MİADINI DOLDURDU. Bir zamanlar (NAS VAR) diyerek faizi düşük tutan zihniyetin, şimdilerde resmi faiz oranını aylık yüzde 5’ler, yıllık yüzde 60’lar düzeyine çıkardığını görerek (BU NE PERHİZ, BU NE LAHANA TURŞUSU) deyimini anımsadılar.

Erken seçime gidilebilmesi için 360 milletvekilinin (3/5 oranın) bu kararı vermeleri gerekir. Cumhur ittifakının meclisteki toplam milletvekili sayısı 325’tir. 600 milletvekilinin bulunduğu mecliste 360 sayısına ulaşması imkansız gibi görünse de, MHP’nin pozisyon değiştirmesi dengeyi bozabilir.

Elbette bu kararı verecek milletvekilleri de yeniden seçilmek isterlerse siyasi ve toplumsal riskleri göze almak zorundadır. Ancak, meclisin mevcut durumuna rağmen ve AKP üst düzey yöneticileri (4 yıla kadar seçim yok) deseler bile, hiç şüpheniz olmasın, azami 1 yıl sonra erken seçime gitmek zorunda kalacaklardır. Tabii, muhalefette olan partilerin de, milletin talebi olan ERKEN SEÇİM konusunda gösterecekleri performansa bağlı olarak!

TAŞLAMA

ERKEN SEÇİM TALEBİ

ARTIK SESLENDİRİLSİN

31 MART SEÇİMİ

BİR MESAJDIR BİLİNSİN

 

MİLLET 22 YIL

SIRTINDA TAŞIDIĞI

BU İKTİDARDAN ARTIK

İSTİYOR KURTULMAYI

 

HİÇ BİR PARTİYE NASİP

OLMAYAN BUNCA YILI

HEBA ETTİ GERÇEKTEN

MİLLET USANDI, BIKTI

 

“ALLAH İLE KANDIRMAK”

YAPTIKLARI TEK BUDUR

BU SÖYLEMİN MİADI

BİLİNSİN Kİ DOLMUŞTUR

 

HANİ (NAS) VAR DİYORDU

NE OLDU NAS MI KALKTI

VAHİY Mİ İNDİ GÖKTEN

FAİZ ON KATI ARTTI

 

FAİZ YÜZDE YEDİ’DEN

YÜZDE YETMİŞE ÇIKTI

BU YÜKSEK ENFLASYONDAN

MİLLET USANDI-BIKTI

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER