Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

6. GAP Yeşil İnovasyon Proje Yarışması Başvuruları Başladı

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi destekleriyle gerçekleştirilen, Harran Üniversitesi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen, Genç STEM Eğitim ve Araştırma Derneği ve Şanlıurfa TEKNOKENT katkılarıyla 6. GAP Yeşil İnovasyon Proje Yarışması başvuru süreci 01.10.2023 tarihi itibariyle başladı. Başvurular 1 Ekim 2023 tarihinde başlamış olup 15 Aralık’a kadar devam edecek.

T.C. Sanayi ve Teknoloji

Yarışma, gençlerin bilim ve teknoloji alanlarındaki bilgi ve becerilerini artırmayı ve çevresel sorunlara çözüm üretmeyi teşvik etmeyi amaçlıyor. Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin, Şanlıurfa, Kilis, Siirt ve Şırnak illerinde öğrenim gören İlkokul (3-4. sınıf), ortaokul ve lise öğrencileri, www.gapyesil.org adresi üzerinden online olarak başvurabilirler. Seçilen takımlar, 25.000 ?’ ye kadar malzeme desteği ve uzman mentor rehberliğinde projelerini geliştirebilecekler.
Hackathon sürecinde, alanlarında uzman kişiler tarafından girişimcilik üzerine keynote konuşmaları gerçekleştirilecek. Bu konuşmalar, gençlerin girişimcilik ruhlarını keşfetmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olacak.
GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Dr. Hasan MARAL ise projenin bölge gençlerine büyük bir fırsat sunduğuna dikkat çekti ve ” GAP Bölge Kalkınma İdaresi olarak, bölge gençlerimizin yeteneklerini ve potansiyellerini ortaya çıkararak sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmalarını teşvik etmekten gurur duyuyoruz. 6. GAP Yeşil İnovasyon Proje Yarışması, gençlerimizin çevre konularına duyarlılıklarını artırarak yeşil teknoloji ve inovasyon alanlarında büyümelerine olanak sağlayacak bir platform sunuyor. Bölgemizin bu genç yetenekleri, hem kendi bölgesel kalkınmamıza hem de ülkemizin genel ilerlemesine katkı sağlayacak projeler geliştirecektir. Bu yarışma, gençlerimizin yaratıcılıklarını, bilgi birikimlerini ve girişimcilik ruhlarını ön plana çıkarmak için bir fırsat sunuyor. Hep birlikte, bu gençlerimizi destekleyerek ve onların inovasyon yolculuklarını güçlendirerek daha yeşil ve sürdürülebilir bir geleceğe doğru adım atmalarına yardımcı olacağız. ” dedi.
Yakın zamanda bölgede yaşanan deprem ve sel felaketleriyle etkilenen gençlere de motivasyon sağlamayı hedefleyen proje, Harran Üniversitesi ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi’nin TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde gençlerin projelerini sunmalarını ve bölgeyi temsil etmelerini sağlayarak onları teşvik etmeyi planlıyor.
GAP Yeşil İnovasyon Proje Yarışması, gençleri yeşil teknoloji ve inovasyonla buluşturarak, sürdürülebilir bir gelecek için bilinç ve beceri kazandırmayı amaçlıyor. Başvurular 1 Ekim’de başlamış olup, 15 Aralık’a kadar devam edecek. Bu yarışma, gençlerin yaratıcılıklarını, bilgi birikimlerini ve girişimcilik ruhlarını ön plana çıkararak, Türkiye’nin geleceğine ışık tutacak yenilikçi projelere ev sahipliği yapacak.
Detaylı bilgi ve yarışma başvurusu için www.gapyesil.org adresini ziyaret edebilirsiniz