Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

6. Uluslararası “Siirt Kısa Film Festivali” Başladı

Siirt’te bu yıl altıncısı gerçekleştirilen “6. Uluslararası Siirt Kısa Film Festivali” sinemaseverlerle buluştu.

Siirt'te bu yıl altıncısı

Siirt’te bu yıl altıncısı gerçekleştirilen “6. Uluslararası Siirt Kısa Film Festivali” sinemaseverlerle buluştu. Siirt Valiliğinin himayesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Siirt Belediyesi ve Siirt Üniversitesinin desteklediği, Anadolu Kültür ve Sanat Meclisi Derneği tarafından düzenlenen“Uluslararası Siirt Kısa Film Festivali” ‘Açılış Töreni ve Tiyatro oyunu’ Veysel Karan-i Beldesi Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde başladı.

Geleneksel hale gelen Kısa Filim festivalinin 5 yıllık kısa bir serüvenini anlatan slayt gösterinin ardından açılış konuşması yapan Vali ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya’nın açılış konuşmalarıyla devam etti.  Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle düzenlenen ‘Siirt Kısa Film Festivali’,  43’ü yabancı ülkeden olmak üzere 298 kısa metrajlı filmden oluşan zengin programıyla 6. kez sinemaseverlerle buluştu.

Açılış programına özel hazırlanan Yunus Emre Obut’un yönetmenliğini üstlendiği ve usta oyuncu Nurdan Albamya İnce’nin sahne aldığı ” Filistin Hakkında Konuşmalıyız” tiyatro oyunu izleyicilerden büyük ilgi gördü. Açılış programına Vali Dr. Kemal Kızılkaya, eşi Nurten Kızılkaya,Baykan Kaymakamı Emin Bağlı,Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, İlahıyatçı Yazar Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, Prof. Dr. Yasin Aktay, AK Parti İl Başkanı Av. Ekrem Olgaç, Hüdapar İl Başkanı Abdülhakim Tekin, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.