REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

61 MİLYONLUK HAYÂL!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
61 MİLYONLUK HAYÂL!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
15 views
27 Kasım 2017 - 13:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2018 yılı yılbaşı çekilişinde ikramiye 61 milyon TL olarak belirlenmiş bulunulmakta. Yılbaşı biletleri 29 Kasım 2017 günü piyasaya sürülecek. İşin ilginç yanı şu ki, uzun sayılacak bir süreden beri Şehrimizde, hatta İlimiz genelinde MİLLİ PİYANGO BİLETLERİNİN SATIŞI YAPILMIYOR. Bilindiği gibi yılın 12’inci ayında 9 Aralık ve 19 Aralık çekişleri yapılmıyor. Ağırlık Yılbaşı çekilişlerine veriliyor.

Şehrimizde olduğu gibi, birçok küçük illerde de bilet satışı yapılmıyor. Bakalım, yılbaşı biletleri şehrimize gelecek mi, gelmeyecek mi!

Geçmiş yıllarda, çok sayıda seyyar bayi Şehrimize gelerek bilet satışları yapmaktaydı. Seyyar bayiler 2018 yılbaşı çekilişi için bu yıl gelecekler mi, gelmeyecekler mi onu da bekleyip göreceğiz.

61 milyon olarak tespit edilen büyük ikramiye biraz Çingene işi gibi. Ya 60 milyon olarak bırakılsaydı, ya da 65 milyon olsundu.

Milli piyango biletleri Şehrimize neden gelmiyor pek bir bilgimiz yok. İddialar odur ki, belli bir meblağ altında satış yapanlara bilet verilmiyor. Yani, her işte olduğu gibi çarklar hep büyük işletmelerden yana mı dönecek. Küçük bayileri neden devreden çıkarıyorsunuz. Bu işte de tekelleşmeye gitmek doğru mu!

Millet, şans oyunlarına bel bağlamış durumda. 10 Numara, sayısal loto, süper lotu, şans topu gibi çekilişler devam etmekte. Haftanın 7 gününden 4’ünde çekilişler var. Bir de İDDİA var ki, her gün oynanabiliyor.

Yılbaşının bu yıl 61 milyon olan büyük ikramiyesi bizi de heyecanlandırdı. Ne de olsa bilet alacağız. Yani, bize de çıkabilir. Ancak, önce Siirt’te bilet satışı yapılacak mı, yapılmayacak mı, buna bakalım. Bu husus hafta içinde belli olur. Yılbaşı çekilişinde bilet fiyatları geçen yıl gibi. Tam bilet 60, yarım bilet 30, çeyrek bilet 15 TL.

ANEKDOT

Yılbaşı çekilişi için tam bilet alan aile reisi akşam eve geldiğinde, büyük ikramiyenin çıkacağı hayalini dillendirerek:

-Büyük ikramiye bana çıkarsa, önce güzel bir araba alacağım demiş.

Hanımı da hayale kapılarak:

-Ben de kendime bir kürk manto alır, önde yanında otururum deyince, çocuk mızmızlanarak:

-Hayır, önde babamın yanında ben oturacağım demiş. Anneyle, çocuk arasında (önde kim oturacak) çekişmesi bir hayli sürmüş. Sonunda anne, büyük bir öfkeyle çocuğuna seslenmiş:

-İn bakalım arabadan!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.