Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

GENÇLİĞE HİTABE VE GENÇLİK MARŞI

19 Mayıs’tan korkuyorlar. Bunun için de mümkün mertebe kutlamalarını en düşük düzeyde tutmak istiyorlar. Sözde Gençlik Haftasının içindeyiz. Siz bugüne kadar hiçbir etkinliğe şahit oldunuz mu. 19 Mayıs günü de, (Dostlar alışverişte görsün) kabilinden kutlamalar yapılacak, (Beş dakikada Beşiktaş) taktiği uygulanacaktır.

Hem bunlar sadece 19 Mayıs’tan değil, (ATATÜRK’ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ)nden, (ANDIMIZ)dan, (İZMİR MARŞI) ve (GENÇLİK MARŞI)ndan da korkuyorlar. İyisi mi, bugünkü yazımızı Gençliğe Hitabe ve Gençlik Marşı’nı sunmakla noktalayalım:

Ey Türk gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr-ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!”

Ne dersiniz ATATÜRK’ün Türk Gençliğine emanet ettiği 19 Mayıs’tan bunun için mi korkuyorlar!

GENÇLİK MARŞI

DAĞ BAŞINI DUMAN ALMIŞ
GÜMÜŞ DERE DURMAZ AKAR
GÜNEŞ UFUKTAN ŞİMDİ DOĞAR
YÜRÜYELİM ARKADAŞLAR

SESİMİZİ YER, GÖK, SU DİNLESİN
SERT ADIMLARLA HER YER İNLESİN

BU GÖK, DENİZ NEREDE VAR
NEREDE BU DAĞLAR TAŞLAR
BU AĞAÇLAR GÜZEL KUŞLAR
YÜRÜYELİM ARKADAŞLAR

SESİMİZİ YER, GÖK, SU DİNLESİN
SERT ADIMLARLA HER YER İNLESİN

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER