Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

9. Siirt Kitap Fuarı Etkinlikleri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde “Çocuklar Okusun Diye” sloganıyla 17/23 Nisan günleri arasında açık olacak şekilde kurulan 9. Siirt Kitap Fuarının açılışı gerçekleştirildi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik

Siirt Valiliği himayesinde, İl Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilen fuar 17 Nisan Çarşamba günü saat 10:30 itibarıyla ve geniş bir katılımla kapılarını ziyaretçilere açtı.

15 Temmuz Demokrasi meydanında, eski Hükümet Konağının önündeki alanda kurulan seyyar barakalarda açılışı yapılan FUARDA çok sayıda yayınevinin ve  yazarların da katılımları sağlanmış bulunuyor.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla start alan açılış töreninde sırasıyla Prof. Dr. Yasin Aktay, Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma ve Vali Dr. Kemal Kızılkaya birer konuşma yaparak, Kitap okumanın ve dolayısıyla Kitap Fuarının önemine dikkatleri çektiler.

Siirt’in geçmişinde okumanın önemli yeri olduğunun dile getirildiği  konuşmalarda amacın, çocuklara kitap okuma alışkanlığını kazanmak olduğuna özellikle vurgu yapıldı.

Fuarın açılış kurdelesini ilkokul öğrencileriyle birlikte kesen Vali Dr. Kemal Kızılkaya ve protokol üyeleri daha sonra stantları bir bir gezerek eserler hakkında bilgiler edindiler. Fuara iştirak eden yazarlarla sohbetlerde bulundular.

Bu arada anımsatmakta yarar var. Fuar dolayısıyla Şehrimize gelen yazarlar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Salonunda konferanslar düzenleyecek ve konuşmalar yapacaklar.

Hemşerilerimize 23 Nisan 2024 günü akşamına kadar açık kalacak olan fuarın gezilip görülmesini tavsiye ediyoruz.

Fu