REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

“ABD, Hiçbir Zaman Gerçek Bir Müttefik ve Dost Olmadı!”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“ABD, Hiçbir Zaman Gerçek Bir Müttefik ve Dost Olmadı!”
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
4 views
31 Ocak 2018 - 16:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Afrin’deki operasyonunu büyük bir başarı ile sürdüren kahraman ordumuzun bir sonraki hedefi Menbiç’tir ve daha önce PYD/PKK güçlerine yaptığı silah ve malzeme yardımını sonlandırarak verdiği silahları yapılan açıklamalar doğrultusunda geri alması taleplerimize kulaklarını kapatan ABD’nin, şimdi de Menbiç’ten derhal geri çekilmesine yönelik isteğimizi de dikkate almadığı, Ortoğu’da kuvvetlerinin başında bulunan Merkez Kuvvetler Komutanı General Joseph Votel’in “Menbiç’ten çekilmemiz, değerlendirdiğimiz bir şey değil..” sözleri ile aydınlığa kavuşmuş ve bu konuyla ilgili haberi medyadan izleyen birçok Siirt’li hemşerimin ABD’ye karşı duyduğu büyük nefretin tavan yaptığına tanık oluyorum.
Siirt halkı, yıllardır bu emperyal ülkenin hiçbir zaman stratejik ortak, dostluk, gerçek bir müttefikliğin gereğini yerine getirmediği görüşünü paylaşıyor ve Suriye’de yaşanan gelişmeler, bu gerçeği bir kere daha gözler önüne sermiştir. Terör örgütlerini kendi çıkarları için kullandığı da bilinen bu ülke ile uzun yıllar boyunca müttefik olmada, ülkemiz yönetimlerince sakınca görülmemiş olmasından da söz eden hemşerilerim; “Böyle bir ülkenin müttefikliğine ihtiyaç duyulması, ülkemiz ve halkımız adına önemli bir talihsizliktir..” sözleriyle de tepki gösteriyorlar
Bazı terör örgütlerine yönelik mücadelenin uzun yıllar devam etmesi, terör örgütlerine verilmekte olan desteğin sonucudur ve ABD bu desteği son zamanlarda alenen vermeye başladı. Diyeceğim o ki, birçok hemşerimin belirttiği gibi; “ABD, hiç bir zaman gerçek bir müttefik ve dost olmamıştır” ve bundan böyle onun müttefikliğine önem verilmemesi gerekir. Uzun yıllardan beri bu ülkeyle sürdürülen müttefiklikten, ülkemizin herhangi önemli bir kazanımı olduğu söylenemez.
Yetkililerimizin ısrarla dile getirmelerine rağmen. Suriye’de terör gruplarına silah ve mühimmat yardımında bulunan bu sözde müttefik ülke, Afrin’den sonra hedeflenen Menbiç Operasyonuna karşı olduğu anlamına gelen yeni tavrından sonra bu ülkeyle dost ve müttefik olma amacı gütmek, zihinlerde istifhamlar oluşturacaktır. Hemşerilerimin tavan yapan nefret duygularına tercüman olarak ABD yönetimini bir kere daha kınıyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.