REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ABD, MÜSLÜMAN ÜLKELERDEN HARAÇ ALIYOR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ABD, MÜSLÜMAN ÜLKELERDEN HARAÇ ALIYOR!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
16 views
05 Nisan 2018 - 14:37
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ABD Başkanı Donald Trump, başta Suudi Arabistan olmak üzere yandaşı Arap ülkelerinden açık bir şekilde haraç istemektedir. Trump diyor ki, (ABD, Suriye için çok para harcadı, bu paraların Arap ülkeleri tarafından karşılanması lâzım.) ABD Başkanının bu talebi, sözün tam anlamıyla bir HARÇ İSTEMİDİR. Suudi Arabistan, dayısının bu talebine hemen olumlu yanıt vermiş ve 4 milyar dolar vereceğini açıklamıştı.

Hatırlanacağı üzere bundan birkaç ay önce de yine aynı Trump, Suudi Arabistan’a 150 milyar dolarlık silah satışı antlaşması imzalatmıştı. Yani, ABD Başkanı istediği haracı almakta oldukça başarılı. Ya seve-seve verecekler, ya da döve-döve alacak!

Bu arada, Suudi Arabistanlılar başta olmak üzere,  diğer Arap ülkeleri prenslerinin ve zengin petrol tüccarlarının ABD Bankalarında 1 Trilyon dolar üzerinde mevduatları olduğu belirtiliyor. Ancak ABD, bankalarındaki bu mevduatlara çıkış izni vermiyor. ABD bankalarından  çekebilecekleri para miktarına kota getirmiş. 50 milyon doların üzerinde para çekmelerine müsaade edilmiyor. Yani, faizini bile karşılamaktan uzak bir meblağ. Daha açık bir ifadeyle, bankalarındaki paralara el konulmuş durumda.

Gerçekte, kendi yurttaşlarına ait olması gereken bu paraları, kendi paralarıymış gibi iç eden Arap Prenslerin bu durumlarına üzülelim mi, sevinelim mi bilemiyoruz. (Üzüldük) dersek yalan olur. Ama Müslümanlara ait milyar dolarların, ABD gâvuruna gitmesine sevinecek halimiz de yok. Petrol zengini bu Arap prensler paralarını neden Türkiye veya benzeri bir Müslüman ülkeye yatırmıyorlar da, ABD’lere kadar götürüp, gâvur bankalarına yatırıyorlar. Bunu isteyerek mi yapıyorlar, yoksa yine el altından yapılan şantajlar sonucu mu!

Ben, ABD’yi bir zamanlar İstanbul’un haracını alan BABALARA benzetmekteyim. Ancak bu işi profesyonel, organize ve Devlet olarak yapmaktadırlar.

ABD’nin dünya ülkelerini haraca bağladığı bir gerçektir. Özellikle de, petrol zengini Müslüman ülkeleri! Dünyadaki tabloya bakın. Müslüman ülkeleri birbirine kırdıran kim, elbette ki ABD! ABD’nin en büyük destekçileri kim. Suudi Arabistan gibi sözde Müslüman ülkeler. Öyle bir duruma gelinmiş ki Müslümanlar birbirini öldürüyor, gâvurlar, Müslümanları öldürüyor. Ölenler Müslüman, yağmalanan ülkeler Müslüman. ABD’ye en çok destek verenlerse Müslüman geçinen cemaatler!

Bunca aptalların yaşadıkları Ortadoğu coğrafyasında bence ABD Müslüman ülkelere ne yapıyorsa, azdır bile!

SENDEN GÜÇLÜ İLE ORTAK OLMA!

Bacanak olan iki Siirtli, ortak olmuşlar, koyun besiciliği yapıyor, alıp satıyorlarmış. Ortaklardan biri hoyrat, kavgacı mizaçlı, haksızlık yapmaktan çekinmeyen bir tipmiş. Diğeri gayet yumuşak huylu, kendi gölgesinden bile korkan bir yapıya sahipmiş.

Bir gün hoyrat olan ortak, yumuşak huylu ortağının yanına gitmiş:

-Artık ayrılalım! demiş.

Halim selim ortak:

-Nasıl istiyorsan öyle olsun! diye cevap vermiş. Bunun üzerine koyunların bulunduğu ahıra gitmişler. Ahırda, ortak malı 200 koyun varmış. Hoyrat ortak, en iyi yüz koyunu bir yana ayırmış, en kötü olanları da bir yana bırakmış. Sonra ortağına dönmüş:

-Hangilerini istiyorsan al! demiş. Halim selim ortak bakmış ki ortada bir oyun var. Sıska, zayıf koyunların bulundukları tarafı seçmek işine gelmiyor, iyi koyunları da almağa cesaret edemiyormuş. Ortağına:

-Böyle olmaz, ben böleyim, sen istediğini al! demeye de çekiniyormuş.

Kurtuluş olarak:

-Hele, kayınbiradere de gideyim, ona da bir danışayım demiş.

Beriki:

-Kayınbiraderi karıştırmağa ne gerek var? demişse de, taksimatın şeklinden rahatsız olan halim selim ortak, adeta kaçarcasına çıkmış ve müşterek kayınbiraderlerinin yanına gitmiş. Durumu anlatarak, yapılan haksızlığa karşı tavır koymasını istemiş ve:

-Koyunların en iyisini bir yana ayırıyor, en kötülerini bir yana bırakıyor. Sonra bana “hadi, istediğini seç!” diyor! demiş bunun üzerine kayınbiraderleri:

-Sen de koyunların iyilerini seç, kötülerini ona bırak! diyecek olmuş.

Cevap vermiş:

-Hiç kabul eder mi! deyince gayet akıllı ve tavrını hep haklıdan yana koymakla ünlenmiş biri olan kayınbiraderi cevap vermiş:

-Sen git, benim dediğimi yap. Eğer kabul etmezse, o zaman müdahale etmek hakkım olur. Şimdi ona desem ki “En iyi koyunları bir tarafa seçmişsin, en kötü koyunları bir tarafa. Böyle taksim olur mu?” O zaman bana: Madem öyle, en iyilerini alsaydı!” demeyecek mi! Haksızlık yaptığını ispat etmek için, önce iyi koyunlara sahip çıkacaksın, haliyle o kabul etmeyecek. Benim de bu durumda müdahale etme hakkım doğacak! demiş ve ilave etmiş:

-Ortak olacağınız zaman bana danıştığında ben sana “Onunla ortak olma, kendisinden güçlü insanlarla ortak olan, daima zarar eder” dememiş miydim!

TAŞLAMALAR

AVUKATLAR HUKUKUN

SAÇ AYAĞIDIR BELLİ

HATTA EN SAĞLAM AYAK

BU AYAKTIR BİL ŞİMDİ

 

KARIŞINCA SİYASET

BUDUR OLAN YARGIYA

AVUKATLIK OLMUŞTUR

BİL EN SAĞLAM AYAK DA

 

TÜRKİYE’DE GERÇEKTEN

AVUKATLAR VAR BELLİ

EN GÜVENİLİR KURUM

TÜRK BAROLAR BİRLİĞİ

 

İYİ Kİ BU ÜLKEDE

GERÇEKTEN VATANSEVER

AVUKATLAR VAR DERİM

YARGIMIZI DENETLER

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.