REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ABD, VİZE İŞLEMLERİNİ NEDEN BAŞLATTI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ABD, VİZE İŞLEMLERİNİ NEDEN BAŞLATTI!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
14 views
29 Aralık 2017 - 15:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bundan çok kısa bir süre önce ABD, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına vize verilmesi işlemlerinin askıya alındığını, en erken vize tarihinin 2019 yılının Ocak ayında olabileceğini açıklamıştı. Ancak, aradan 1 hafta gibi kısa bir süre geçtikten sonra bu kararından vazgeçti, vize işlemlerinin hemen başlatılacağını açıkladı.

Bir hafta gibi çok kısa sayılacak süre içinde ABD’nin böyle karar değiştirmesinin elbette bir sebebi vardır. Bu kararın, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Tunus ziyaretinde Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ı TERÖRİST ilan etmesinin etkisi olup olmadığı tartışılıyor. Olabilir mi, olur. Çünkü ABD, Beşar Esad’ı devirmek niyetini açık bir şekilde sürdürmektedir. Erdoğan, Esad için (TERÖRİST) dediğine göre, bu bir yumuşama sebebi olabilir.

ABD’nin, yeniden vize işlemlerini başlatma kararını almasını başka şekilde yorumlayanlar da olmuyor değil. 3 Ocak 2018’de toplanacak jüri Rıza Sarraf konusunda karara varacak ve kararını kamuoyuna açıklayacak. Kararın Türkiye’ye çok ağır müeyyideler içereceği kaygıları var. Bir yandan vize kararı devam ederken, diğer yandan Türkiye ile ilgili ağır müeyyidelerin açıklanması sözün tam anlamıyla Türkiye düşmanlığı olacak. ABD, (Türkiye düşmanlığı) imajını hafifletmek ve (bizim Türk milletiyle bir sorunumuz yok!) diyebilmek açısından vizeleri kaldırmış olabilir.

Vize krizinin sonuçlandığı, ABD Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından “Türkiye’deki ABD misyonlarında, göçmen olmayan #vize hizmetlerinin tamamı yeniden başlatılmıştır. Ek vize randevuları açılmıştır…” diye yazmasından anlaşılırken, bunun yine de bir bedeli olduğu muhakkaktır. ABD, bu işi öyle babasının hayrına yapmaz. Dediğimiz gibi, bu konuda iki ihtimalden biri var. Bunlardan birincisi, Suriye Başkanı Beşar Esad’ın (TERÖRİST) ilan edilmesinden duyulan memnuniyetin ifadesi olabilir. İkinci ihtimal ise, karar aşamasına gelen ve 3 Ocak 2018 tarihinde açıklanması beklenen Rıza Sarraf ile ilgili Türkiye’ye uygulanacak ağır müeyyidelerin, Türk düşmanlığı sonucu olmadığı, mahkemenin ve jürinin yansız kararı olduğu intibaını uyandırmak.

Unutmayalım, ABD’nin çıkarlarından başka dostu yoktur…

KAHVEYİ DE, YEMEKTEN SONRA İÇERİZ!

Beklenmedik misafirlerle karşılaşan pinti Siirtli, bir an evvel başından savmak için kendilerine sormuş:

-Hemen gitmeden önce bir çayımızı veya kahvemizi içer miydiniz?

Misafirlerin lideri durumunda olan Hoca cevap vermiş:

-Aceleye gerek yok! Önce çayımızı içelim. Sonra yemek yeriz. Kahveyi de ondan sonra içeriz!

TAŞLAMALAR

İKİBİNONYEDİ’YE

“BAYBAY” DİYEREK BİZLER

İKİBİNONSEKİZ’E

GİRİYORUZ KARDEŞLER

 

KOCA BİR YIL GERİDE

KALDI YENİ BİR YILA

GİRİYORUZ A DOSTLAR

YENİ YIL KUTLU OLA

 

KEHANETLER VAHİMDİR

YENİ YIL İÇİN BELLİ

NOSTRADAMUS BUYURMUŞ

GİDİŞAT TEHLİKELİ

 

BARIŞ, DOSTLUK, KARDEŞLİK

YILI OLSUN YENİ YIL

İKİBİNONSEKİZ’DE

MURATLAR OLSUN HASIL

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.