REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ABD’NİN, BAŞKA ÜLKELERİ BÖLÜP-PARÇALAMA HEDEFİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ABD’NİN, BAŞKA ÜLKELERİ BÖLÜP-PARÇALAMA HEDEFİ
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
12 views
16 Ocak 2018 - 14:13
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ABD, Ortadoğu Bölgesinde hedeflediği projeyi hayata geçirmek için her türlü melaneti devreye sokmak için gayretlerini aralıksız sürdürüyor ve Suriye’de 6 yılı aşkın zamandır devam eden olaylar da aynı gayretlerinin yeni bir halkasıdır. Esad rejimini devirerek kendisine bağımlı bir yönetim amaçlayan ABD’ye DEAŞ terör örgütü ile yapılan mücadele vesilesiyle destek verenlerden biri de, Esad’ın devrilmesine engel olan Rusya’dır. Bu ülkeyle birlikte  garantörlüğü üstlenen ülkemiz ve İran’ın start verdikleri üçlü ittifak ile Suriye krizine çözüm aranan bir süreçten geçerken ABD’nin ülkemiz sınırında “Suriye Sınır Güvenlik Gücü” adı altında 30 bin kişilik bir ordu oluşturmaya yönelik açıklamasına Türkiye’mizden büyük tepki gösterilip böyle bir oluşuma asla izin verilmeyeceği Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan ve Genelkurmay Başkanımız Sayın Akar tarafından vurgulanarak Afrin’in de tüm terör gruplarından temizleneceğine yönelik kararlılığımız, koalisyon ortaklarından biri olmamıza rağmen bizlere danışmadan söz konusu oluşumu dile getiren ABD’li yetkililere çok sert ve net mesajlarla iletilmiş oldu.

Siirt’li hemşerilerim, ABD’nin Suriye için ürettiği senaryoyu, bölge için kurguladığı projelerin bir parçası olarak gördüklerini ve hedefinin bu ülkeyi bölmek olduğu görüşünü paylaştıklarını belirtirlerken, Türkiye’miz için hayati sorun teşkil eden bir oluşuma asla izin verilmeyeceği kararlılığının da isabetli olduğunu belirtmektedirler. Sınırımızda ülkemizin bekasını tehdit edecek bir oluşum peşinde koşan ABD’nin ülkemize karşı düşmanca tavır sergilediğine de işaret eden hemşerilerim; “Artık bu ülkeyle stratejik ortak olmanın bir anlamı kalmamıştır… Hiçbir haklı talebimizi yerine getirmeyen bu emperyal güçten bundan sonra müttefik olarak söz etmenin kamuoyumuzu rencide edeceği ve dile getirenlere karşı da tepki duyulacağının bilinmesini isteriz…” diyerek ABD’ ye duydukları nefreti seslendiriyorlar.

ABD’nin vücut buldurmak istediği 30 bin kişilik “Suriye Sınır Güvenlik Gücü” için ülkemiz yetkililerince çok sert söylemlerle mesajlar verilirken, Rusya ve Beşar Esad yönetiminin de tepki gösterdikleri gözlemleniyor. ABD’nin bu senaryosuna izin vermeme kararlılığında olduğunu dile getiren mevcut Suriye yönetimi, bu tutumu ile bir bakıma ülkemizin kararlılığına destek vermiştir. Dile getirilen oluşumda ısrar edilmesi halinde ülkemizin sert mesajlarla dillendirdiği kararlılığın arkasında duracağı kuşkusuzdur ve bu kararlılığı savunan halkımızın gözü,  Suriye’deki gelişmelere odaklanmış bulunmaktadır.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.