REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ABDULLAH GÜL ADAY MI?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ABDULLAH GÜL ADAY MI?
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
6 views
30 Aralık 2017 - 12:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 696 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ile ilgili çıkışları, zihinlerde istifhamlar oluşturdu. Kimi çevreler, Gül’ün 2019’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için aday olacağı görüşünü ileri sürmektedirler. Gül’e Saadet Partisi yanında Büyük Birlik Partisinin de destek vereceği ve 100 bin imza toplanarak adaylığına yeşil ışık yakacakları iddiaları var.

Abdullah Gül’ün, 696 sayılı Kanun Hükmündeki Kararnameye karşı açıklamaları AKP’yi oldukça kızdırmışa benzemekte. Bunun için de hayli sert yorumlar yapıldı. Şimdiye kadar etliye-sütlüye karışmayan Gül’ün, birdenbire ortaya çıkması ve 696 sayılı kararname için muhalefet ağzıyla konuşması kamuoyunda da hayli etkili oldu. Kararname için (Abdullah Gül bile karşı çıktı) diyenlerin haddi hesabı yok.

Öyle anlaşılıyor ki, Cumhurbaşkanlığı seçiminde sonuç itibarıyla yine 2 blok oluşacak. Mevcut tablo içinde ilk turda seçimlerin sonuçlanması mümkün gibi görünmüyor. MHP dışında diğer siyasi partiler aday gösterecek veya bir adayı destekleyecekler. En çok oy alan iki adayın yarışacakları ikinci turda ise anlaşılan o ki bütün muhalifler Erdoğan’a karşı olan adayı destekleyecekler, gibi. Fire verirler mi, vermezler mi, belli olmaz. Arada yüksek bir oran farkı varsa, misal olarak ilk turda Erdoğan’a yüzde 40-45 oy çıkmışsa, ikinci turda arayı kapatması mümkün gibi görünmüyor. Ancak ilk turda yüzde 49 gibi oy alırsa, o zaman kazanması ihtimal dahiline girebilir. Yapılan anketler, durumu böyle özetliyor. Bu arada, Erdoğan karşıtları olan CHP ve İYİ Parti ikinci turda en çok oy alan adayı destekleyeceklerini deklare ettiler. Tabii, yalnız bu iki siyasi partinin oyları yetmez. Bütün Erdoğan karşıtlarının ikinci turda birleşmeleri lazım geleceği ortada.

(Perşembenin gelişi, Çarşambadan bellidir) deyiminde olduğu gibi Cumhurbaşkanlığı seçiminin çok gerilimli olacağı ve milleti kutuplaştıracağı şimdiden belli olmuştur. Keşke bu kargaşalara meydan verilmezse ve yeniden parlamenter sisteme dönülmesinin yolları aransa. Türkiye için en hayırlı olanı da budur.

HANİ BENİM PAYIM

2017 yılı kalkınma oranı yüzde 11,5 olmuş. Kişi başına düşen milli hasıla ise 11 bin dolar imiş.

Bir emekli memur olarak soruyorum:

-O halde, hani benim payım. Hakkımı yiyen, zıkkımın kökünü yesin!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.