REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ABDULLATİF ŞENER: (DİKTATÖRLER, EKONOMİK KRİZİ SEVER!)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ABDULLATİF ŞENER: (DİKTATÖRLER, EKONOMİK KRİZİ SEVER!)
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
9 views
10 Ağustos 2018 - 15:23
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AKP’nin eski kurucularından CHP Konya Milletvekili Abdullatif Şener yaşanan kur artışına ilişkin sosyal medya hesabı Twitter’dan çarpıcı yorumlarda bulunarak (DİKTATÖRLER EKONOMİK KRİZİ SEVER) anlamında yorumlanabilecek bir paylaşımda bulundu. Şener paylaşımında, “Demokratik bir iktidar, ekonomik kriz istemez. Çünkü kriz, iktidarının da sonu demektir. Peki! Ya bir diktatör? ‘İyi bir kriz çıksın, piyasa çöksün, kimsede para kalmasın, siyasi güç paranın da tek sahibi olsun’ demez değil mi? Zinhar, diyemez! Ama zinhar, düşünmez sanmayın!” dedi.

Şener’in, bu paylaşımı ile neyi ve kimi kastettiği ortadadır. Yani, yorumlamak için üstün zekâlı olmaya gerek yok. Bizim gibi, zekâ düzeyi vasat her insan, AKP’nin eski kurucularından ve Bakanlarından olan Abdullatif Şener’in ne demek istediğini rahatça kavrayabilirler.

Türkiye’de, 15 milyon insanın Devletten aldığı sosyal yardımlarla geçindiğini, 30 milyon insanın yoksulluk içinde kıvrandığını, yüzde 10 mutlu azınlık dışında vatandaşların hallerinin perişan olduğunu bilmeyen var mı!

Ekonomik kriz artınca, yaşamlarını Devlete bağımlı olarak sürdürenler, haliyle daha da endişelenecek ve (ya elimdekini de yitirirsem) korkusuyla yönetime daha da sıkı sıkıya bağlanacaktır. İşte, eski Maliye Bakanlarından olan Abdullatif Şener’in vermek istediği mesaj budur!

1 Ocak 2018 tarihi itibarıyla 1 ABD doları 3.75 TL düzeyindeydi. Bugün ise 1 Dolar 5.85 düzeylerine çıkmış bulunmaktadır. Yani neredeyse 2’ye katlanmış durumda. Bu işin sonu ne olur bilemeyiz. Elden bir şey gelmeyince işi yine (ALLAH’A HAVALE ETTİK!) Devlet büyüklerimiz (ONLARIN DOLARI VARSA, BİZİM DE ALLAHIMIZ VAR) diyerek millete dini duyguları üzerinden mesajlar veriyorlar. YÜCE ALLAH, yalnız bizim değil, bütün insanlığın, bunun ötesinde de bütün mahlukatın Rabbi’dir. (Onlar kâfir, biz Müslüman’ız) diye ayrıcalık bekliyorsak, havamızı alırız. Dünyadaki mevcut duruma bir göz atın. Nerde Müslümanlar varsa orda sefalet, yoksulluk, açlık ve kargaşalar vardır. Demek oluyor ki, YÜCE ALLAH, Müslümanları özel olarak kayırmıyor. Kim çalışırsa, kim hakkı, hukuku, adaleti gözetiyorsa ona veriyor!

ANEKDOT

Geçmiş yıllarda, Şehrimizde bir Mahalle Camii Müezzininin Ezan okumak için çıktığı minareden röntgencilik yapmasından şüphelenen genç, babasına durumu açıklamış ve:

-Müsaade et baba, bunun ağzını, burnunu dağıtayım da, ibret olsun! demiş.

Babası, mütevekkil bir insanmış:

-Oğlum, günahını alma. Ama Müezzin gerçekten böyle bir huyu varsa, hiç merak etme, zaten, Allah belâsını verir! diyerek, istediği müsaadeyi vermemiş. Babasının sözlerinden tatmin olmayan genç, bir başka taktik uygulayarak müezzini cezalandırmayı aklına koymuş. Bunun için 2-3 kilo nohut alarak bir sabah ezanı vaktinde, minareye çıkan müezzinden habersiz ve kimseye de görünmeden sessizce peşinden minareye çıkmış.

O zaman ne elektrik var, ne bir başka aydınlatma aracı. Müezzin, ezan okumaya başlayınca, genç, elindeki nohut dolu torbadan her merdivene bir avuç koymak suretiyle minareden aşağıya inmiş ve kimseye görünmeden evine dönmüş.

Ezan okumayı bitirip, minareden aşağıya inmeye başlayan müezzin, daha ilk merdivenden nohutlara basınca ayağı kayarak, aşağıya kadar yuvarlanmış. Eli, ayağı, başı her tarafı kırılmış. Feryatlarına yetişen cemaat Müezzini hemen alıp, tedavi için hastaneye götürmüşler.

Cemaat arasında bulunan ve oğlunun yaptığı eylemden habersiz gencin babası da, eve dönmüş. O zaman, sabah namazlarına aile boyu kalkıldığı için genç de divan odasındaymış. Baba, genç çocuğuna söylenmiş:

-“Bırak, bu müezzinin ağzını, burnunu dağıtayım!”diyordun. Ben sana o zaman “Allah cezasını verir” dememiş miydim. Bak işte, Allah cezasını verdi. Bugün ezan okumak için çıktığı minarenin merdivenlerinden aşağıya kadar yuvarlanmış, kırılmamış yanı kalmamış! demiş.

Bunun üzerine genç söylenmiş:

-İşi Allah’a bıraksaydım, O’nun sabrı çok uzun. Nohutlar olmazsa, müezzine bir şey olmazdı ya. Keramet nohutlarda!

TAŞLAMALAR

DOLAR ÇILDIRMIŞ GİBİ

YÜKSELİP DURMAKTADIR

BU ARTIŞ ORTADİREK

FAKİRİ VURMAKTADIR

 

(DİKTATÖR, EKONOMİK

KRİZDEN BESLENİRMİŞ)

BİZ DEĞİL ABDULLATİF

ŞENER BÖYLE SÖYLEMİŞ

 

NE CEPTE DOLARIMIZ,

NE DOLAR BORCUMUZ VAR

BİNLER ŞÜKÜR, YANDILAR

DOLARLA BORÇ YAPANLAR

 

ABD’YE KARŞI BİR

BİRLİKTELİK SAĞLANSIN

NELER ÇEKMEKTE DÜNYA

ABD’DEN BİR BAKIN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.