REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ACI-ACI DA OLSA BU MİLLETE GÜLMEYİ ÇOK GÖRMEYİN!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ACI-ACI DA OLSA BU MİLLETE GÜLMEYİ ÇOK GÖRMEYİN!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
8 views
08 Ağustos 2018 - 13:49
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bir süreden beri kamuoyunu meşgul eden değişik bir konu var. Konunun merkezinde ise Aktör Merhum Kemal Sunal bulunmakta. Bir Gazeteci hanımefendi hiç yeri ve zamanı olmadığı halde Kemal Sunal filmleri için: “Zihinsel anlamda yapılmış büyük bir kötülük” diyerek eleştirilerde bulunmuş. Sosyal Medyada gördüğü büyük tepkiler karşısında geri adım atacağına, hakaretlerini bir adım daha ileriye götürerek: “Siz de haddinizi bileceksiniz her değeri ‘sanat’ adı altında ayaklar altına alıp, insanların değerlerini hiçe saymayacaksınız” ifadesini kullanmış.

Cemile Bayraktar adındaki bu Yazar Hanımefendinin eleştirilerine Merhum Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal tepki göstererek: “Cemile Bayraktar babamın filmlerini beğenmiyormuş olabilir çokta önemli değil. Ama bu filmlerin kötü olduğunu halka hakaret olduğunu belirtecek bilgisi nereden acaba? Neyse ya o da hiç önemli değil #KemalSunal sırtını halka dayamış harika bir insandır tek gerçek bu” sözleriyle yanıt vermiş. Sunal, devamında, “Prim yapmak ünlü olmak için artık bari bu melek insana dil uzatmayın ayıptır. Bu halk #KemalSunal’ına laf ettirmez bakın bu güzel isim altında ezilirsiniz! Ayrıca Ak Partili diye genellemeyelim Kemal Sunal’ı seven milyonlarca Ak Parti’ye oy veren sempati duyan insan var Kemal Sunal halktır hepimizindir” ifadelerini kullanmış.

Asıl ününü (HA BABAM SINIFI) na borçlu olmakla birlikte Tatlı Dillim (1972), Oh Olsun, Güllü Geliyor Güllü, Canım Kardeşim, Yalancı Yarim (1973), Salak Milyoner, Köyden İndim Şehire, Mavi Boncuk, Hasret, Salako (1974), Şaşkın Damat, Hanzo, Hababam Sınıfı, Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı (1975), Tosun Paşa, Süt Kardeşler, Sahte Kabadayı, Meraklı Köfteci, Kapıcılar Kralı, Hababam Sınıfı Uyanıyor (1976), Sakar Şakir, Şabanoğlu Şaban, İbo ile Gülşah, Hababam Sınfı Tatilde, Çöpçüler Kralı (1977), Yüz Numaralı Adam, Köşeyi Dönen Adam, Kibar Feyzo, İyi Aile Çocuğu, İnek Şaban, Avanak Apti (1978), Umudumuz Şaban, Şark Bülbülü, Korkusuz Korkak, Dokunmayın Şabanıma, Bekçiler Kralı (1979), Zübük, Gol Kralı, Gerzek Şaban, Devlet Kuşu (1980), Üç Kağıtçı, Kanlı Nigar, Davaro (1981), Yedi Bela Hüsnü, Doktor Civanım (1982), Tokatçı, Kılıbık, En Büyük Şaban, Çarıklı Milyoner (1983), Şabaniye, Postacı, Ortadirek Şaban, Atla Gel Şaban (1984), Sosyete Şaban, Şendul Şaban, Şaban Pabucu Yarım, Keriz, Katma Değer Şaban, Gurbetçi Şaban (1985), Yoksul, Tarzan Rıfkı, Garip, Deli Deli Küpeli, Davacı (1986), Yakışıklı, Kiracı, Japon İşi (1987), Uyanık Gazeteci, Sevimli Hırsız, Polizei, Öğretmen, İnatçı, Düttürü Dünya, Bıçkın (1988), Zehir Hafiye, Talih Kuşu, Gülen Adam (1989), Koltuk Belası, Boynu Bükük Küheylan, Abuk Sabuk bir Film (1990), Varyemez (1991), Propaganda (1999) filmlerinde rol alan ve oynadığı bütün filmleri halkın ezilmişliğini gündeme taşımak olan Merhum Kemal Sunal’ı durduk yerde eleştiren Hanımefendiye şunu söylemek isteriz.

Bırakın, gülmeyi unutan bu millet, Merhum Sunal’ın filmleri sayesinde acı-acı da olsa gülsün. Bu Millete, acı-acı gülmeyi çok görmeyin!

ANEKDOT

Nasrettin Hoca, yol güzergahı köylerine çadır kuran Timur’a hediye olarak sunmak üzere KABAK götürmüş. Getirilen hediyeden bir hayli sinirlenen Timur, adamlarına:

-Kabakları başında kırın!

emrini vermiş. Timur’un adamları, getirdiği kabakları hocanın başında kırarlarken, Hoca kahkahalarla gülüyormuş. Durumu gören Timur, sormuş:

-Neye gülüyorsun be adam?

Hoca cevap vermiş:

-Şimdi kaynanam gelecek. O da sana hediye olarak BAL KABAĞI getirecek de düşeceği hale gülüyorum…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.