REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

AÇIKÖĞRETİM KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ BAŞLADI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AÇIKÖĞRETİM KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ BAŞLADI
15 views
08 Ekim 2019 - 14:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde öğrenim gören öğrencilerin 2019/2020 öğretim yılı güz dönemi kayıt yenileme işlemleri 7 Ekim 2019 Pazartesi günü başladı. Kayıt yenileme işlemleri 18 Ekim 2019 Cuma gününe kadar devam edecek.

Kayıt yenileme işlemleri, “Ders seçimi (ekle-sil) işlemi ve “kayıt yenileme bedelinin ödenmesi” adımlarının ardından tamamlanacak.

Kayıt yeniletecek olan öğrenciler, ders seçim işlemlerini http://aof.anadolu.edu.tr adresindeki “kayıt otomasyonu” bağlantısı, “kayıt yenileme” linkinden yapabilecekler. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders seçimi (ekle/sil) işlemi yapabilecek. Ödeme yapıldıktan sonra ise ders seçimi (ekle-sil) işleminin yeniden yapılması mümkün olmayacak.

Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacağı için öğrencilerin öncelikli olarak ders seçimi işlemlerini tamamlayarak bilgilerini oluşturmaları gerekiyor. Ödeme bilgileri, ders seçimi sayfasında ve bu işlem sonucu dökümü alınan kayıt yenileme bilgi dökümü sayfasında yer alacak.

Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler, 2019/2020 öğretim yılı güz dönemi “dönem öğretim gideri, dönem öğrenim ücreti ve dönem öğrenci katkı payı” ödemesini 18 Ekim Cuma gününe kadar, kredi kartı/banka kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız) mobil bankacılık veya internet bankacılığından gerçekleştirebilecek. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 18 Ekim 2019 tarihinde internet, ATM ve mobil bankacılık üzerinden 23.30’a kadar ödeme yapılabilecek, ancak kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacak. Bu nedenle kredi kartıyla ödeme yapmayı planlayan öğrencilerin, bu işlemi son güne bırakmamaları gerekiyor.

Öğrencilerin ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2019/2020 öğretim yılı güz dönemi dönem öğretim gideri, dönem öğrenim ücreti ve dönem öğrenci katkı payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmeleri gerekiyor. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2019/2020 öğretim yılı güz dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmeyecek.

Kayıt yenileme işlemini yapan öğrencilerin http://aof.anadolu.edu.tr adresi öğrenci otomasyonu bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini, kayıt yenileme tarihleri içinde kontrol etmeleri gerekiyor.

Kayıt yenileme işlemlerine yardımcı olması için hazırlanan “kayıt yenileme kılavuzu” ile öğrenimleri süresince yararlanacakları öğrenci kılavuzuna http://aof.anadolu.edu.tr adresindeki “açıköğretim” “kılavuzlar” linkinden ulaşılabilecek.

Bilgi almak isteyen öğrenciler 0850 200 46 10 numaralı telefondan Açıköğretim Destek Sistemine ulaşabilecekler.

18 Ekim 2019 tarihinden sonra kayıt yenileme yapılmayacak ve mazeret kabul edilmeyecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.