REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

(ADAM KAZANDI!)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
(ADAM KAZANDI!)
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
5 views
25 Haziran 2018 - 14:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dün gece, gerçekten çok uzun bir gece oldu. Saat 24:00 olduğunda seçimlerin kesin sonuçları hala açıklanmamıştı. Oysa, YSK seçimlerin sonucunun en geç saat 24:00’te açıklanacağını daha önceden duyurmuştu. 24 Haziran gecesinden, 25 Haziran’ın ilk saatlerine geçildi. Saat 01:00, 02:00 oldu, YSK’dan ses seda yok. Vatandaşlar, yapılacak açıklamaları büyük bir sabırsızlıkla beklemekte, YSK’nın önünde toplanan vatandaşlardan (hak, hukuk, adalet) sloganları yükselmekteydi.

Vatandaşlar (neler oluyor) diye bir endişe içindeyken, FOX TV’deki seçim programının sunucularından gazeteci İsmail Küçükkaya, Muharrem İnce’ye telefon ile SMS mesajı atarak ne düşündüğünü sorduğunu İnce’nin ise SMS ile cevap vererek ‘Adam kazandı’ yazdığını söyledi.

Muharrem İnce, bilahare mesajla ilgili “Orada bir hatam oldu, onu kabul edeyim. Ben İsmail Küçükkaya’ya arkadaşça mesaj attım. Onun haber yapacağını tahmin etmedim” dediyse de iş işten geçmişti. İsmail Küçükkaya’nın kendisine Muharrem İnce tarafından atılan mesajı paylaşmasıyla, işin bittiği ve Erdoğan’ın kazandığı kesinleşmişti. Evet, iki kelime, geceyi bitirmişti. (ADAM KAZANDI) deyimi de artık, ileride tarihi deyimler arasında yerini alacaktı.

Öte yandan Halk TV’de yayın yapan Şaban Sevinç de izleyicilerine benzer bir Muharrem İnce mesajı aktarmıştı. Sevinç, İnce’nin kendisine ‘ Seçim adil değildi ancak Erdoğan kazandı’ dediğini vurgulamaktaydı.

Bilahare basın toplantısı yapan Muharrem İnce, basın mensuplarının ‘Adam kazandı’ mesajını sormaları üzerine şunları söyledi: “Orada bir hatam oldu, onu kabul edeyim. Ben İsmail Küçükkaya’ya arkadaşça mesaj attım. Onun haber yapacağını tahmin etmedim. Benim gibi deneyimli siyasetçinin bunu yapmaması gerekirdi. Vatandaşlarımızın bunu bir tweetle öğrenmemesi gerekirdi. Onu haber yapacağını düşünmediğim için, demek ki gazetecilerle dost olurken daha dikkatli olmak gerekiyormuş. Hata benim, bir hata yaptım o konuda. Özür diliyorum o konu için.”

Evet, 16  yıldan beri girdiği bütün seçimleri kazanan ADAM (Recep Tayyip Erdoğan) 24 Haziran seçimlerinden de galip olarak çıkmış ve yine kazanmıştı.

Bize göre 24 Haziran seçimlerinin 3 kazananı vardır. Tabii, bunların birincisi aynı zamanda AKP Genel Başkanı olan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. İkinci galip ise (Galip sayılır, bu yolda mağlup) deyiminde olduğu gibi, CHP adayı Muharrem İnce’dir. Çünkü Sayın İnce de kendisinden beklenmeyen bir performans göstermiş, Partisinin yüzde 22,28 oranında oy almasına karşılık, kendisi yüzde 30;74 oranında oy almıştı. Yani, kendi partisinden 10 Puan öndeydi. Seçimin üçüncü kazananı ise MHP ve Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli oldu. Barajın altında kalacağı ve yüzde 10’un altında oy alacağı iddia edilirken, İYİ Partiye rağmen, yüzde 11.12 oranında oy alarak, AKP’yle koalisyon ortağı olacağının sinyalini verdi. Çünkü MHP olmadan, AKP hiçbir soruna neşter vuramaz. Erdoğan, sözün tam anlamıyla Bahçeli’ye bağımlı hale gelmiş bulunmaktadır.

24 Haziran seçimlerinin 3 kaybedeni ise oylarında yüzde 8’lik bir kayıp yaşanan AKP, yine bir önceki seçime göre oy kaybeden CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener oldu. İYİ Parti yüzde 10,14 oranında oy alırken Genel Başkanı konumundaki Meral Akşenerin Cumhurbaşkanı Adayı olarak aldığı oy yüzde 7.37 düzeyinde kaldı.

Evet, 24 Haziran seçimlerinin özeti (ADAM KAZANDI) deyiminde anlatıldığı gibidir.  Dileriz ki, KAZANAN ADAMLA BİRLİKTE, ASIL KAZANAN TÜRKİYE OLSUN.

TAŞLAMALAR

(ADAM KAZANDI) SÖZÜ

BİTİRDİ BÜTÜN İŞİ

BÖYLE ÖZET BİR SÖZÜ

SÖYLEYEMEZ HER KİŞİ

 

ADAM OLAN ELBETTE

BİTİRENDİR İŞLERİ

ADAM SAYMAYIN SAKIN

İŞİ BİTİRMEYENİ

 

24 HAZİRAN’IN

ÜÇ GALİBİ VAR BUNLAR

ERDOĞAN VE İNCE’DİR

DEVLET BAHÇELİ DE VAR

 

SEÇİMİN ÜÇ MAĞLUBU

KILIÇDAROĞLU İLE

MERAL AKŞENER ELBET

MAĞLUP AKP BİR DE

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.