REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ADAY OLMADIĞINI AÇIKLARKEN KAYGILARINI ÖN PLANA ÇIKARDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ADAY OLMADIĞINI AÇIKLARKEN KAYGILARINI ÖN PLANA ÇIKARDI
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
7 views
28 Nisan 2018 - 15:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Günlerdir muhalefet partilerinin “Ortak adayımız olsun” diye gayret gösterdikleri iddia edilen 11’inci Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, bugün davet ettiği basın mensuplarına yaptığı açıklamada aday olacağına yönelik söylenti sürecini değerlendirerek adaylığının söz konusu olmadığına açıklık getirdi ve bu açıklamadan sonra Saadet Partisi’nin 1 Mayıs günü başka bir aday gösterip-göstermeyeceği merak edilir oldu.

Abdullah Gül Cumhurbaşkanı adayı olmadığı açıklamasını yaparken, sanırım kaygılarını ön plana çıkardı. “Türkiye, yakın tarihinin en zor dönemlerinden biri içerisinde… İç ve dış şartlarda büyük zorluklarla karşı karşıyayız. İçeride daha çok huzura, güvene ihtiyaç varken maalesef daha çok kutuplaşma, ayrışma, korku ve kaygı ortamı var. Dışarıda ise tarihimizin çok ciddi beka sorunuyla karşı karşıyayız. Ekonomik kaygıların da ciddi seviyelere ulaştığını görüyoruz. Ayrıca hamasetin, karşılıklı hakaretlerin siyaseti esir aldığını görüyoruz. Türkiye için neyin iyi olduğunu konuşmak yerine kişiler üzerinden saldırılarla meşgulüz…” diyen Abdullah Gül, günlerdir dile getirilen “Muhalefetin ortak adayı olacağı” ifadelerine açıklık getirerek artık aday olmayacağı açıklamasını yaparken, dile getirdiği ve ön plana çıkardığı kaygılarının, kamuoyunda da paylaşıldığını gözlemlediğimi de ifade etmek isterim. Bazı hemşerilerim, Gül’ün yaptığı açıklamalara yönelik değerlendirmelerinde; “Sayın Gül, müsait ortam sağlansaydı aday olacaktı… Şayet uygun bir ortam beklentisi olsaydı, adının muhalefetin ortak adayı olarak gündeme girdiği andan itibaren böyle bir niyet taşımadığını açıklaması gerekirdi… Neyse ki, Gül’ün aday olmayacağı böylece kesinleşmiş oldu. Bakalım, Saadet Partisi 1 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı adayını açıklayacak mı, yoksa aday göstermekten vazgeçtiğini mi dile getirecek?.  Aday olmayacağını açıklayan Gül’ün önemli konularda dile getirdiği görüşlerin de düşündürücü olduğunu belirtmek gerekir. .” diyorlar ve bu seslendirmeleri, erken seçim sürecinin dikkatle izlendiğinin bir gösterdiği olarak gördüğümün de altını çiziyorum.

Ülkemizin birçok önemli sorunu ve halkımızın da bir o kadar önemli beklentileri olan bir süreç içinde gidilecek erken seçime çok az bir zaman kala seçimlerin kaderini belirleyecek seçmen vatandaşlarımızın kime temayül edeceklerini kestirmek, elbette mümkün değildir. Sadece şunu bir kere daha belirteyim ki, vatandaşlar da siyasiler gibi kendilerini ilgilendiren hesapları inceden inceye yapıyorlar.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.