REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ADAYLAR KOŞTURUYOR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ADAYLAR KOŞTURUYOR!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
3 views
02 Haziran 2018 - 15:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin adayları ara vermeksizin gittikleri yerlerde halka hitap ederlerken, siyasi partilerin milletvekili adayları da koşturmalarını sürdürerek seçmeni kendilerine oy versinler diye ikna etmek için koşuşturuyorlar ve hemşerilerimizin, ilimizde gözlemlenen bu durumun diğer illerimizde de aynı olduğu görüşünü paylaştıklarına tanık olmaktayım.

Aday adaylık sürecinde başvuruda bulunanların basın camiasına yaptıkları ziyarette olduğu gibi, şimdi de aday olanlar bizlere uğrayarak kendilerini ve ne yapmak istediklerini dile getiriyorlar. Basın olarak kendilerine eşit mesafede durduğumuz adaylarla yaptığımız sohbetlerde özellikle Siyasi Parti ve Seçim Yasalarının mutlaka değişmesi gerektiğini, aksi halde hür iradenin tam anlamı ile gerçekleştiğini söylemenin mümkün olamayacağını belirtirken, demokrasinin vazgeçilmezleri olarak bu önemli konuya eğilmeleri gerektiğinin altını çiziyorum.

Mübarek Ramazan ayında olmamız nedeniyle seçmene yönelik ziyaretlerin özellikle geceleyin yapıldığı da gözden kaçmıyor. Nedeni; “Nasıl olsa çoğunluk sahur zamanına kadar yatmıyor” diye düşünüldüğündendir ve nitekim bu hususu samimiyetle dile getirenler oldu.

Şuracıkta artık sandık başına gitmeye sadece üç hafta kaldı ve nabızlarını tutmaya çalıştığım seçmen vatandaşlarımızın çoğu, renklerini belli etmemeye çalışarak; “Bizler ve ülkemiz için hayırlısı ne ise sonuçlar öyle olsun..” niyazında bulunuyorlar.

Ülkemizin çözüm bekleyen önemli sorunları yanı sıra, halkımızın da özellikle ekonomi başta olmak üzere birçok önemli beklentileri vardır ve sorunlarla beklentilere çözüm, 24 Haziran seçiminde ülke yönetimine seçilecek olanlar tarafından ele alınacaktır. Seçmenler, ülkemizin işaret edilen muasır medeniyet düzeyine ulaşmadaki rötarın, akan yıllar içindeki elverişsiz icraatların bir sonucu olduğunu da dile getirmektedirler ve onların bu görüşlerine katıldığımı belirtmek isterim.

Siyasi Partiler ve Seçim Yasalarında hür irade ile örtüşmeyen mevzuatlara rağmen, seçmen vatandaşın yine de sandık başına giderek çok önemli vatandaşlık görevlerini icra edeceklerini ifadelerinden sezinliyorum. Doğrusu da budur. Her ne kadar seçim sistemi hür iradeyi tam anlamı yansıtma mevzuatlarından yoksunsa da, sandık başına gitmenin bir görev olarak telakki edilmesi, katılım oranının yüksek olacağına delalet etmektedir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.