Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

(ADEM)’İN YIL SONU ETKİNLİĞİ

İl merkezi ve ilçe Halk Eğitim Merkezlerinin Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlamaları kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlemesinin ardından, benzer bir etkinlik, kısa adı ADEM olan Aile Destek Merkezi tarafından düzenlendi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda düzenlenen etkinlikte her yaştan bayan, kuaförlük ve bağlama alanlarındaki yeteneklerini canlı performansla sergilediler.

Bu merkezde çocuk yetiştirmeden eşler arasındaki iletişime, biçki dikişten yerel ve dünyanın değişik mutfaklarından yemek yapımına, ev ekonomisinden sportif çalışmalara, Kuran’ı Kerim öğretiminden okuma-yazma kurslarına, efemeralardan çeyiz hazırlamaya kadar her alanda kurslar açılabiliyor.. Kısacası bu alanda bir kısıtlama söz konusu değil.

Aile Destek Merkezinin çalışmalarını daha çok önemsiyorum.. Çünkü buradan Halk Eğitim Müdürlüklerinden farklı olarak, yalnızca her yaştan evli bayanlar ve öğrenim çağına çıkmış veya eğitimini açık öğretim okullarında sürdürenler yararlanabiliyorlar.

Burada bayanlar bazı mesleki beceriler kazanma imkanı buluyorlar.. Ancak bundan daha önemlisi, kişiliklerinin gelişimi sağlanıyor.

Sorunlarını paylaşabilecekleri arkadaşlar ve uzmanlar bulup, çözüm konusunda çeşitli önerilerde alabiliyorlar.. Çok değişik hobiler de edinebiliyorlar.. Özetle bu merkez aynı zamanda bir anlamda bir rehabilitasyon merkezi görevini de görüyor.

Bu kadar eğitim imkanı bulan ve bu merkezlerde kişiliğini bulan bayanlar daha üretken oluyorlar.. Nitekim bunu düzenlenen yılsonu etkinliğinde görme imkanı oldu.. Gerek canlı performanslarıyla gerekse ürettikleri bir birinden güzel eserleriyle ispatladılar ve izleyenlere hoşça bir iki saat geçirttiler.

Aile Destek Merkezi yöneticisi Nurten Temiz’in şahsında bütün kurs hocalarını ve kursiyerleri kutluyorum.

Başka bir gün de ÇATOM çalışmalarını ele alırız.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER