Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afrika Gönüllüsü Siirtli Hemşerimiz Karataş: “Filistin ve Afrikalılar’ın Bize İhtiyacı Var”

On yıllardan beri başta Afrika, Ortadoğu ve Uzakdoğu’da bulunan geri kalmış ülkeler de yardım çalışmalar gerçekleştiren hemşerimiz Haşim Karataş, özellikle Filistinlilerle Afrikalıların ülkemize ihtiyacı olduğunu söyledi.

On yıllardan beri başta

Siirt Gazetesi yazarlarından Ayhan Mergen’i ziyaret eden Karataş , Filistinlilerle Afrika’nın durumu hakkında bilgi verdi.

İsrail’in Gazze’de katliam yaptığını belirten Karataş: “ Dünyanın önemli bir bölümünün bu katliam karşısında sessiz kalması ve adeta üç maymunu oynamaları gerçekten çok üzücü. Bu konuda gerekli duyarlılığı sağlamak konusunda ülkemizde büyük görevler düşüyor” dedi.

Afrika’daki duruma değinen Karataş, çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren bu insanlara gerekli desteğin verilmesi gerektiğini belirtti.

Yıllardan beri başta Afrika ülkeleri olmak üzere, zor durumda olan insanlara yardım edebilmek amacıyla çalışmalar yaptığını ifade eden Karataş, “Afrika’nın birçok ülkesinde yıllardan beri çalışmalar yapıyorum. Gerçekten el uzatmamıza ihtiyaç duyan insanlar var. Sudan yoksun, yarı aç yarı tok yaşayan insanlar bulunuyor. Yıldan yıla et bulamayan, bulabildiği zamanda daha çok yemekte kullanabilmek için toz haline getiriyorlar ve eğitim birçok yerde neredeyse yok. Bu insanları unutmamak gerekiyor” şeklinde konuştu.

Ziyarette Deniz Feneri Siirt temsilcisi Murat Acır’da hazır bulundu.