REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

Afrin Harekatı Başarıyla Devam Ediyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Afrin Harekatı Başarıyla Devam Ediyor
28 views
22 Ocak 2018 - 13:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ZEYTİNDALI HAREKATINI BAŞLATAN 12 SEBEP : Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e yönelik başlattığı ZEYTİN DALI HAREKÂTI büyük bir başarıyla devam ederken, Başbakanlık, operasyonun gerekçelerini 12 maddede açıkladı. Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü’nün ‘Türkiye Afrin operasyonu ile ne amaçlıyor’ açıklamasında Türkiye’nin gerekçeleri tek sıralandı. İşte madde madde o gerekçeler…

-10 bin kilometrekarelik bir alanın, ÖSO nüfusuna geçmesini sağlamak.

-Doğu Akdeniz’e ulaşmayı hedefleyen PKK kuşağını tamamen engellemek.

-Türkiye’nin Arap dünyasıyla coğrafi irtibatının kesilme ihtimalini ortadan kaldırmak.

-Suriye ile olan sınırlarımızın güvenliğini sağlamak.

-PYD/PKK’nın Amanos Dağları üzerinden Türkiye’ye yaptığı sızmaları önlemek.

-Terör örgütünün Akdeniz’e ve buradan dünyaya açılmasını engellemek.

-Fırat Kalkanı’nın güvenliğini ve devamını sağlamak.

-Tel Rıfat bölgesinin kontrolünü ele geçirerek sivillerin evlerine geri dönmesini sağlamak.

-ABD’nin terör örgütlerine desteğini önlemek.

-Türkiye’nin sınır illerinin güvenliğinin sağlanmasında ve Fırat Kalkanı’nın korunmasında Afrin kritik önemdedir.

-Terör örgütlerinin Afrin’de bulunması demek, Kilis ilinin tamamının ve Hatay ilinin büyük bir kısmının terör örgütlerinin ateş menziline girmesi demektir.

-Türkiye, Afrin ile Kobani’nin birleşmesini ‘Kürt koridoru’ projesinin en önemli ayağı olarak görüyor.

FIRTINA OBÜSLERİ TERÖR ÖRGÜTLERİNİ BOMBALIYOR

Kilis’te konuşlu bulunan sınır birlikleri tarafından fırtına obüs ve çok namlulu roket atarlar ile Suriye’nin Afrin bölgesindeki terör örgütü PKK/PYD mevzileri vurulurken, top atışlarının sesleri kent merkezinden duyuluyor. Afrin’deki terör örgütlerine yönelik Zeytin Dalı Harekatının 3’üncü gününde, Kilis sınırında konuşlu bulunan birlikler terör örgütlerinin bulunduğu noktalara yoğun top atışı yapıyor. Fırtına obüs ve çok namlulu roket atarlar ile Afrın bölgesindeki terör örgütü PKK/PYD mevzileri vurulurken, top atışlarının sesi Kilis kent merkezinden duyuluyor. Sınır hattında yoğun sis nedeniyle göz gözü görmüyor. Rüzgarın etkili olduğu bölgede sınır hattına kimse yaklaştırılmıyor.

İLİMİZDEKİ CAMİİLERDE DE FETİH SÜRESİ OKUNDU

Diyanet İşleri Başkanlığının talimatı doğrultusunda Türkiye genelinde olduğu gibi İlimizde de Türk Silahlı Kuvvetlerinin  Afrin’e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nın zaferle sonuçlanması için tüm camilerde sabah namazı sonrasında Fetih süresi okundu.

TSK’nın Suriye’nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek amacıyla başlattığı “Zeytin Dalı Harekatı”nın zaferle sonuçlanması için Siirt’teki camilerde Fetih süresi okunup, dua edildi. İl Müftüsü Faruk Arvas, “Burada hep birlikte dualar yapıldı. Fetih Suresi okundu. Üç hatmin duaları yapıldı. Ordumuz, devletimiz, milletimiz ve askerlerimiz için gazamız mübarek olsun. Rabbim ordumuzu, askerimizi muzaffer eylesin. Devletimizin, milletimizin bekasını, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Mehmetçiğimize her daim duamız sonsuzdur. Millet olarak hep birlikte tek yürek, tek yumruk ve tek ses olduk. Bin yıldır bu coğrafyanın hamisi olan, İslam’ın bayraktarlığını yapan devletimizin, ordumuzun Rabbim yardımcısı olsun ve ilelebet ayaklarımızı bu topraklarda sabit kılsın” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.