REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

Afrin Meydanına Şanlı Bayrağımızı İlk Diken 3. Komando Tugay’ının Kahramanları Oldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Afrin Meydanına Şanlı Bayrağımızı İlk Diken 3. Komando Tugay’ının Kahramanları Oldu
174 views
19 Mart 2018 - 13:14
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ŞEHİT BİNBAŞI, MİTHAT DUNCA  ESKİŞEHİR’DE TOPRAĞA VERİLDİ: Afrin Meydanına Şanlı Bayrağımızı ilk diken askerler 3. Komando Tugayının kahramanları olurken, Zeytin Dalı harekâtına katılan o kahramanlardan Binbaşı Mithat Dunca da 17 Mart 2018 günü şehit düştü.  Zeytin Dalı Harekâtının 58. gününde Afrin’e girilirken, 57. günde şehit olan Binbaşı Mithat Dunca Afrin’e girildiğini göremeden memleketi Eskişehir’de toprağa verildi.

Zeytin Dalı Harekâtı’nın 57nci gününde (17 Mart) şehit olan Binbaşı Mithat Dunca, Afrin operasyonunda bugüne değin şehit olan en üst rütbeli askerdi. Onun şehit olduğu güdümlü füze saldırısında bir de gazimiz var. O da bu harekâtta şu ana kadar yaralanan en üst rütbeli komutan, bir yarbay. Gazi olan o yarbay, şehit Mithat Dunca’nın harekat subaylığını yaptığı komando taburunun komutanı.

Binbaşı Mithat Dunca, astsubaylıktan gelmeydi. Onca zorluğun yokluğun içinde çalışmış çabalamış, önce subay, sonra da Özel Kuvvetlerde tim komutanı olmuştu. Ömrünü dağlarda çöllerde geçmişti. Yıllarca Özel kuvvetlerde, sonra Eğirdir’de. Çıkmadığı dağ, inmediği vadi, terörün yuvalandığı yuvalanabileceği girmediği yatak, çatak, batak, meskun mahal kalmamıştı.  Ve en son Siirt komando tugayının taburunda harekât subaylığı yapmaktaydı.

Ve 15 Mart. Ve Afrin’de bir mevzi. Ve kalleşin attığı bir güdümlü tanksavar roketi. Ve iki gazi! Biri Mithat, bir diğeri Mithat’ın tabur komutanı.

Tabur komutanının kulağında bir yırtık vardı, başında da saplanmış bir şarapnel. Ve Afrin’de komutansız, Mithatsız bir tabur. Başındaki şarapnelle, kulağındaki yırtıkla çıkıp gitti hastaneden. Bırakır mıydı görevini? Bırakır mıydı taburunu komutansız? “Ülkem Bayrağım Onurum” diyerek vardı El Bab’ta. Afrin olur muydu onsuz? Suriye’ye, taburunun başına, Afrin’e dalmaya giderken diyordu ki o taburun komutanı; “Mithat’ın intikamını alacağım!”

Evet, 18 Mart’ta Şanlı Türk bayrağını yürekten gelen bir Komando andıyla Afrin Meydanına diken  de 3. Komando Tugayı’nın KAHRAMAN TABURU ve o taburun GAZİ KOMUTANI OLDU. Bütün şehitlerin ruhu bir kez daha, ŞAD… Alınları açık olsun.

Zeytin Dalı Harekâtı’nda yaralanan ve Afrin alınmadan bir gün önce şehit olan Piyade Binbaşı Mithat Dunca (43), Eskişehir’de son yolculuğuna uğurlandı.

Afrin’in alındığı gün toprağa verilen Mithat Dunca, eşi Lütfiye Dunca ve kızı Zeynep Naz Dunca tarafından onurla ve gururla böyle uğurlandı.

Mithat Dunca’nın kızı onun kepini başına takıp annesi ile birlikte babasını selamladı. Dunca’nın cenazesi, askeri törenin ardından Vişnelik Hava Şehitliği’ne defnedildi.

Nur içinde yat, Kahraman Binbaşı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.