Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Ağır Hasta Mahpus, Hastanelik Oldu

Menemen Cezaevi’nde bulunan ağır hasta mahpus Muhlise Karagüzel, yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Menemen Cezaevi’nde bulunan ağır

Menemen R Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan 61 yaşındaki ağır hasta mahpus Muhlise Karagüzel yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle 26 Ocak’ta İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kızı Zilan Karagüzel annesine, hastaneye yatırıldıktan sonra damar tıkanıklığı nedeniyle anjiyo yapıldığını söyledi. Anjio ile damarların açılmadığını belirten Karagüzel, doktorların açık kalp ameliyatı yapılması gerektiğini kendilerini söylediğini aktardı.

NE OLMUŞTU?

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş eski il Eşbaşkanı olan Muhlise Karagüzel, 9 Ağustos 2019’da gözaltına alındıktan bir gün sonra çıkarıldığı mahkemece “Örgüt üyeliği” iddiasıyla tutuklandı. Muş Cezaevi’nde kısa bir süre kalan ve ardından Kayseri Bünyan Cezaevi’ne zorla sevk edilen Karagüzel, 4 Nisan 2023’te tedavi için Menemen R Tipi Kapalı Cezaevi’ne getirildi.

Sağlık sorunları nedeniyle Kayseri ATK’ye yapılan başvuruda kendisine yüzde 90 “Hapiste kalamaz” raporu verilmesine rağmen İstanbul ATK “Hapishanede kalabilir” raporu verdi.

DEM PARTİ KADIN MECLİSİ’NDEN AÇIKLAMA

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Halkların Demokrasi ve Eşitlik Partisi (DEM Parti) Kadın Meclisi, şu paylaşımda bulundu:

“Menemen R Tipi Cezaevi’nde tutulan hasta tutsak Muhlise Karagüzel dördüncü kez kalp krizi geçirmiş, son kalp krizinde ise damar yolunun inceldiği için müdahale edilemeyeceği bilgisine ulaştık. Şuan hastanede tutulan Karagüzel için açık kalp ameliyatı kararı alındığı ve bu ameliyatın ise riskli olduğu belirtildi. Hastaneye kaldırılan Karagüzel’e ulaşmaya çalışan ailesine ise cezaevi yönetimi tarafından ‘telefon bozuk’ denilerek yanıltılmıştır. Cezaevleri ölüm evleri olmadan Karagüzel başta olmak üzeri, tüm hasta tutsaklar serbest bırakılsın.”