REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

AH, BİZ MÜSLÜMANLAR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AH, BİZ MÜSLÜMANLAR!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
9 views
04 Ekim 2019 - 10:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gerçekten, ah biz Müslümanlar! Daha doğrusu ah bu Müslümanların yobaz takımı!!! Johannes  Gutenberg matbaayı icat ettiği zaman, (Gavur İcadı!) denilerek Osmanlı İmparatorluğuna sokulması ve kullanılması yasaklandı. Bu yüzden Matbaanın 15. yüzyılda icat edilmesine karşılık, Osmanlı İmparatorluğuna girişi 18. yüzyılda oldu.

O yıllarda, Osmanlıların tebaası durumunda olan Yahudiler, Ermenler ve Rumlar bile matbaayı bizden evvel kullandılar. Çünkü onlar Müslüman değildi, gâvur oldukları için, gâvurları taklitte serbesttiler!

İnsanlar Ay’a çıkmak için çalışmalar yaparlarken, bizim yobazlar Ay’a çıkılacağına inanmanın büyük bir günah olduğunu öne sürüyorlardı. İnsanlar, hiç Ay’a çıkabilirler miydi!

Ama 16 Temmuz 1969 günü Neil Armstrong adlı astronot Ay’a ilk adımı attı. Ay’a ayak bastığında ilk söylediği tarihi cümle şu olmuştu:

“Bir insan için küçük, insanlık için büyük bir adım.”

İlk insan Ay’a çıkmıştı amma, yobaz kafalılar yine de kabullenmiyorlardı. Ay’a çıkıldığına inanmanın dahi küfür olduğunu söylüyorlardı.

Sonra bir de baktık ki, Müslümanlar kendi kendilerine bir anekdot uydurmuşlar. Güya Ay’a ilk ayak basan Neil Armstrong Mısır’a turistik bir geziye gitmiş, orda ezan sesini duymuş ve bunun ne olduğunu, çünkü aynı sözleri Ay’a ilk indiğinde duyduğunu söylemiş de Müslüman olmuş!

Tabii, bu söylentiler yanında, hemen  RAHMAN SÜRESİ AKILLARINA GELDİ. Sure-i celilede mealen:

“Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin uçlarından bucaklarından geçip gitmeye gücünüz yeterse geçip gidin. Büyük bir güç olmadıkça geçip gidemezsiniz.”

Buyrulmaktaydı, işte o büyük güç Ay’a gönderilen APOLLO’YDU!

Bir de, Kaptan Cousteau (Kusto) tarafından Cebelitarık boğazında iki denizin sularının birbirine karışmadığı tezi ortaya atıldığı zaman da,  benzeri açıklamalar yapıldı. Kur’an-ı Kerim’in RAHMAN süresinde mealen;

“(Suları acı ve tatlı olan) iki denizi salıvermiştir; birbirine kavuşuyorlar. (Fakat) aralarında bir engel vardır, birbirine geçip karışmıyorlar.” Denilmekteydi. Yani Kur’an-ı Kerim 15 asır öncesinden bu gerçeğe işaret etmişti, etmişti amma, Müslümünlar ancak Kaptan Kusto söyledikten sonra ayet-i kerimeyi anımsadılar. Hatta anımsamakla kalmayıp, Kaptan Kusto’nun, bunun Kur’anda yazılı olduğunu öğrenince Müslüman olduğunu bile yaydılar!

Şimdi, başka örnekler vererek kafaları karıştırmak yerine bugün böyle bir yazıyı yazmamın asıl sebebine gelelim.

Bir zamanlar Amerika Kıtasının Müslümanlar tarafından keşfedildiğine dair bir iddia da ortaya atıldı. Hatta Amerika’ya yerleşen ilk Müslümanların Küba’nın bir tepesine cami inşa ettikleri bile söylendi.

Bu iddiaya göre Amerika’nın İslam’la tanışmasını 12. yüzyıla kadar dayandırırken, Amerika’yı Kolomb’un değil, 1178’de Müslümanların keşfettiği öne sürülmüştü. 1178’te Müslüman denizciler Amerika kıtasına ulaşmış. Hatta Kristof Kolomb anılarında Küba kıyılarındaki dağın tepesinde bir camiin varlığından bahsediyormuş!

Doğrusunu isterseniz, her işi İslamiyete bağlamakta üstümüzde yoktur. Amerika’yı da keşfedenler Müslümanlar olduğuna göre, bugün İslam âleminin neden bu kadar geri kaldığının açıklamasını kim yapacak, bekliyoruz!

ANEKDOT

Günümüzde İslâm âlemi olarak geçinenlere bakıyoruz. Fethullah Gülen Hocaefendi(!), Adnan Oktar, Cübbeli Ahmet Hoca, Ali Kalkancı, Müslim Gündüz ve benzeri simalar!

Müslümanların neden böyle geri kaldıkları bundan belli olmuyor mu!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.