REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

AHMET EDİP UĞUR’UN FARKLI İSTİFASI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AHMET EDİP UĞUR’UN FARKLI İSTİFASI!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
10 views
31 Ekim 2017 - 12:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifası istenen Ahmet Edip Uğur görevinden istifa etti ama giderayak bir konuştu pîr konuştu! Daha önce ne İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifasını sunan Kadir Topbaş, ne Niğde Belediye Başkanlığından istifa eden Faruk Akdoğan, ne Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa eden Recep Altepe, ne de Düzce Belediye Başkanlığından istifa eden Mehmet Keleş, hatta Ankara Büyükşehir belediye başkanlığından istifa etmemek için bir süre direnen İ. Melih Gökçek bile istifa ederlerken böyle konuşmak cesaretini göstermemişlerdi.

Belediye Başkanlığından istifa eden diğer 5 meslektaşının partilerinden istifa etmemelerine ve (bir nefer olarak) partilerine hizmet etmeyi sürdüreceklerini açıklamalarına rağmen, Ahmet Edip Uğur, partisinden de istifa ettiğini açıkladı. Uğur açıklamasında Devletin, milletin önüne; biatin, liyakatin önüne geçtiğini söylerken, kendisinin ve ailesinin de tehdit edildiğini öne sürmesi oldukça düşündürücüdür.

Peki, Ahmet Edip Uğur’u kim veya kimler neyle tehdit etmişlerdi. İstifasını açıklarken döktüğü gözyaşları nedendi. Bu açıklaması bir ihbar sayılıp, kovuşturma açılıp, açılmayacak mı!

Ahmet Edip Uğur Balıkesir Ticaret Odası Başkanlığı, Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği Balıkesir Şube Başkanlığı yapmıştır. Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Başkanlığı görevine 2008 yılından bu yana devam etmektedir. Balıkesir Milletvekili olarak 18. Dönemde ilk kez ANAP’TAN parlamentoya girmiştir. Adalet ve Kalkınma Partisi Balıkesir Kurucu İl Başkanlığını da yapan Ahmet Edip Uğur, 22. 23. ve 24. Dönemlerde adaylığını koyarak üst üste üç defa Milletvekili seçilmiştir. 2008 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mali ve idari İşler Başkanı olarak görev yapmıştır. 30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçiminde %39.8 oy ile Adalet ve Kalkınma Partisinden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir.

Görüldüğü gibi, Ahmet Edip Uğur’un siyasi hayatı ANAVATAN partisiyle başlamış ve onu takiben birçok ANAP’LI gibi AKP’ye geçmiştir. Belediye Başkanlığından istifasını gerektirecek ne gibi haltlar işlemiş bilemeyiz ama, görünüşte kariyeri yüksek bir profil sergilemektedir.

Doğrusunu isterseniz, Ahmet Edip Uğur’un istifa açıklamasını dinlerken, hele de ağladığını görünce gayri ihtiyari benim de gözlerim yaşardı. Eğer bu adam bir halt işlememişse neden ailesiyle birlikte tehdit edilerek istifaya zorlanmıştı! Bakalım, bu sorunun cevabını araştıracak bir makam çıkacak mı!

MAL ALMAYA GİTTİ, BÜTÜN PARAYLA PİYANGO BİLETİ ALDI

Şehrimizde, lâkabı (AMMO KEMO) olan bir zat varmış. O yıllar, talih oyunlarından sadece MİLLİ PİYANGO BİLETLERİNİN bulunduğu yıllarmış. İşte, bu AMMA KEMO DA, Milli Piyango çekilişlerine çok düşkün biriymiş. Hiçbir çekilişi kaçırmaz, mümkün mertebe çok bilet alırmış. Amma, hiçbir zaman da büyük sayılacak bir ikramiyeyi tutturamamış.

Bir gün, bu AMMO KEMO’YA, İŞ ORTAĞI HAYLİ PARA VERMİŞ. Tabii, bir o kadar da kendisi  koymuş. Diyarbakır’dan, iş yerlerinde satmak için bazı emtialar alıp, getirecekmiş. Ammo Kemo’nun Diyarbakır’a bu gidişi, YILBAŞI’NA yakın günlere denk gelmiş. O da, ne yapmış beğenirsiniz. Kendisinin ve ortağının verdiğiyle birlikte, bütün parayla MİLLİ PİYANGO’NUN YILBAŞI ÇEKİLİŞİNE AİT BİLETLER ALMIŞ.

Siirt’e döndüğünde, ortağı:

-Hani mallar? diye sorunca, ciddiyetle cevap vermiş:

-Bak ortak, senin verdiğin ve benim koyduğum paranın tümüyle MİLLİ PİYANGO BİLETİ ALDIM. İstersen ortak ol, istersen, senin paranı borç say. En yakın zamanda sana geri vereceğim! Borcum, borç!

***

Söz Milli Piyango çekilişlerinden ve talih oyunlarından açılmışken, konuyla ilgili olması açısından bir anekdot daha nakledelim. Anekdot şu:

Gençlik yıllarından başlayarak, Milli Piyango’nun hiçbir çekilişini kaçırmayan, ancak, aldığı biletlere zaman-zaman ya amorti, ya da son iki, üç rakamına ait ikramiyeler çıkan birine 80 yaşına geldiğinde büyük ikramiye çıkınca ne yapmış dersiniz.

İkramiyenin tümüyle büyük ve lüks bir tuvalet yaptırmış. Duvarına da şöyle bir levha kazdırmış:

 “Kırkından önce gelen parayla İÇİLİR,

Altmıştan sonra gelen parayla GEÇİNİLİR,

Amma, para sekseninden sonra gelirse

Olsa, olsa işte içine böyle SIÇILIR!”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.