REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

“AKAN BÜTÜN KANLAR HAK İÇİN AKSA, ESİR Mİ OLURDU MESCİD-İ AKSA”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“AKAN BÜTÜN KANLAR HAK İÇİN AKSA, ESİR Mİ OLURDU MESCİD-İ AKSA”
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
11 views
16 Mayıs 2021 - 11:28
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ramazan Bayramına yakın, diğer bir ifadeyle Müslümanların kutsal günlerinde İsrail yine yapacağını yaptı ve  Müslümanların ilk kıblegahı olan Meiscid-i Aksa’ya kirli çizmeleriyle giren İsrail askerleri, bir katliam, bir soykırım daha gerçekleştirdi. İsrail Hava Kuvvetlerine bağlı savaş uçakları Gazze’de çeşitli bölgeleri vurmaya başladı.  İsrail’in Gazze Şeridi’nde yer alan Deir Al-Balah’ın doğusunda Filistinli grupların bulunduğu iki bölgeyi ve Gazze Şeridi’nin merkezindeki Nuseirat kampının batısını hedef alan İsrail Hava Kuvvetleri, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunis ve Refah’ta da sivilleri bile bombalamakta. Gazze’nin kuzeyindeki Abraj Al-Maqousi bölgesi ve El-Safina bölgesinin de hava saldırılarında hedef alındığı yerler arasında.

İşgalci İsrail tarafından yapılan açıklamada ise, Gazze Şeridi’nden İsrail’e yaklaşık 150 roketin atıldığı öne sürülerek, hava savunma sistemlerinin düzinelerce roketi engellediği. İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi’nin kuzeyinde Hamas’a ait bir tüneli bombaladığı ifade edilerek, tünelde bazı Hamas üyelerinin olabileceğini iddia edildi.

Bu arada, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Savunma Bakanı Benny Gantz ve diğer güvenlik danışmanları ile birlikte başkent Tel Aviv’deki Savunma Bakanlığında artan şiddet olayları üzerine güvenlik toplantısı düzenleyerek yürütülen operasyonlara “Surların Koruyucusu Operasyonu” adını verdi. Ayrıca İsrail, Gazze Şeridi’nden yapılan roket saldırıları nedeni ile Kerem Şalom Geçidi’ni kapattığını duyurdu. Gazze Şeridi’ne ana giriş olan geçidin insani yardım malzemeleri de dahil olmak üzere ikinci bir emre kadar tüm geçişlere kapatıldığı bildirildi.

İsrail uçaklarının, başlattığı son saldırılarda aralarında çocukların ve kadınların da bulunduğu 150 Filistinlinin şehit edildiği, bin kadar yaralının olduğu belirtilmekte.

Başta ABD ve AB ülkeleri olmak üzere, İsrail’in Kudüs’te başlattığı katliama karşı güçlü ülkelerin sessiz kalmaları, Müslüman ülkelerin ise caydırıcı boyutta güçlü bir tepki göstermemeleri gerçekten yürekler dağlayıcıdır.

Dünya genelindeki toplam nüfusları 14 milyon olan ve bunların 7 milyon kadarı İsrail’de bulunan Yahudilere karşı, 2 milyar nüfuslu İslam Dünyasının bu kadar aciz duruma düşmüş olmasını yadırgamamak mümkün mü! Biz Müslümanların bu aczimizi dile getiren bir şiirle yazımızı noktalamayı uygun bulduk. Dileriz ki, (ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIZ) diyenlerin bir an önce akılları başına gelir. İşte meşhur şiir:

TOPTAN SARILALIM YÜCE KUR’ANA
ÇÜNKÜ RAHMET İNMEZ AYRI KALANA

MÜ’MİNLER İSLAM’A KARŞI DURANA
BİRAZ ÖFKELENİP KAFAYI TAKSA
ESİR Mİ OLURDU MESCİD-İ AKSA

İSLAM ÜLKELERİ OLDU KAN GÖLÜ
SALDIRIYOR KÂFİR KAHPENİN DÖLÜ

MÜSLÜMANLAR SANKİ MEZARDA ÖLÜ

AKAN BÜTÜN KANLAR HAK İÇİN AKSA
ESİR Mİ OLURDU MESCİD-İ AKSA

BULUNMAZ MI ÇARE NEDİR BU İLLET
BÖYLE HAYAT SÜRMEK NE BÜYÜK ZİLLET

MÜSLÜMANIM DİYEN BU KADAR MİLLET
İSLAM GÖZÜ İLE KENDİNE BAKSA
ESİR Mİ OLURDU MESCİD-İ AKSA

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.