REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

AKARYAKIT SAVURGANLIĞI ÖNEMSENMELİDİR!..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AKARYAKIT SAVURGANLIĞI ÖNEMSENMELİDİR!..
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
7 views
11 Kasım 2017 - 12:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Akaryakıt fiyatlarının çok pahalı olduğu ülkemizde, büyük bölümünü başka ülkelerden ithal ettiğimiz bu ihtiyaç kaleminde tasarrufa gitmeyi nedense düşünen olmuyor. Akaryakıta gelen zamlar, dolaylı olarak tüm ihtiyaç kalemlerine yansımaktadır ve bu durum satın alma gücünü daha da eritiyor. Üzerindeki yüksek vergiler nedeniyle olsa gerek,  bu konuda tasarrufta bulunma çağrısı yapan olmadığından, akaryakıtın büyük bölümünü dışarıdan ithal eden bir ülke konumundayız ve aynı zamanda en çok akaryakıt tüketen ülkelerden biriyiz.

Vatandaşlar olarak akaryakıt savurganlığından olumsuz etkilenirken, ülkemiz ekonomisi de tahminlerin üzerinde zarara uğramakta ve maalesef bu gerçeği umursayan olmamaktadır. İhtiyaç kalemlerine dolaylı olarak yansıyan akaryakıt zamlarına tepki gösteren vatandaşlar; “Zamlar, refahsızlığın boyutunu büyütüyor. Ülkemizde milyonlarca işsiz ve milyonlarca düşük ücretlilerin  peş peşe gelen zamlar yüzünden ne hale geldiklerinin vicdani muhasebesini yapan yok… Bu çok önemli konuda gerçekçi önlemler alınmadığından, yoksullukla mücadelede sınıfta kalınmıştır ve hiç kimse bu gerçeğin aksini iddia edemez…” diyorlar.

Ülkemizin terörden sonra en önemli sorunu işsizlik ve milli gelir dağılımındaki adaletsizliktir. Bunların giderilmemesi halinde, ülkemizi arzulanan bir huzur ülkesi konumuna taşımak da mümkün değildir derken, tüm ihtiyaç kalemlerine yansımakta olan akaryakıt zamları nedeniyle araç sahiplerinin bu alanda savurganlıklardan kaçınabilecekleri noktasına da samimiyetle değinmek isterim. Günümüzde de “Resmi araba saltanatının” devam ettiği yaygın şekilde dile getirildiğinden, bu konuda ilgililerin dikkatini çekmeden geçmeyeceğim. Özellikle kendilerine ait araçları bulunan yurttaşlarımıza da, akaryakıt ihtiyacımızın büyük bölümünün başka ülkelerden temin edildiği noktasını göz önünde bulundurarak, keyfi yere araçla gezip tozmamaları çağrısında bulunuyor ve böyle davranmalarının, yurtseverlik adına takdir toplayacağının altını çiziyorum. Kalkınmış ülkelerde Belediye Başkanlarının mesailerine diğer personeller gibi toplu taşıma aracıyla gitmeleri, imal ettikleri araçları başka ülkelere ihraç etmekte olan ülkelerdeki vatandaşların akaryakıt tasarrufunda bulunmak için bisikletleri tercih ettiklerini duyanlar olduğu gibi, yerlerinde görenler de vardır ve bizlerin de akaryakıt savurganlığından mutlaka vazgeçmemiz gerekir.

Akaryakıta yapılan zamların dolaylı olarak tüm ihtiyaç kalemlerine yansıdığı gerçeği nedeniyle, ikide bir bu ihtiyaç kalemine zam yapma keyfiyetinden de artık vazgeçilmesi gerektiği beklentisine de ayrıca ilgililerin dikkatini çekiyorum.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.