REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

AKP, FETÖCÜLERDEN BAĞIRSAKLARINI TEMİZLİYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AKP, FETÖCÜLERDEN BAĞIRSAKLARINI TEMİZLİYOR
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
41 views
02 Ekim 2017 - 14:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AKP’li bazı belediyelerde, Belediye Başkanlarının istifaları gündeme gelmekte. Geçen hafta İstanbul Belediye Başkanlığından istifa eden Kadir Topbaş’ı, bu haftanın ilk günü Düzceli Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in istifası izledi. Başka sebepler var mı, yok mu bilemeyiz ama  Belediye Başkanlığından istifa eden iki AKP’li başkanın damatlarının da FETÖ kapsamında soruşturmaya tabi tutuldukları  biliniyor. Kadir Topbaş’ın damadı, sağlık nedeniyle(!) serbest bırakılmış ve sırra kadem basmıştı. Düzce Belediye Başkanlığından istifa eden Mehmet Keleş’in damadı ise FETÖ’DEN tutuklu.

AKP’de damatlar yüzünden başlayan bu  istifaların gelinler, çocuklar ve diğer yakın çevreler sebebiyle devam edeceği söyleniyor. Yerel seçimler öncesinde en az AKP’li 10 Belediye Başkanının da görevlerinden istifa etmeleri veya ettirilmeleri söz konusu!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan (METAL YORGUNLUĞU) olan çekilsin dedi, lâkin bu ikazın anlamını bilmezden gelenler oldu. Sayın Erdoğan açık-açık (Aranızda FETÖCÜLAR VARSA veya FETÖYE bir şekilde bulaşmış olanlar bulunuyorsa istifa etsinler) mesajı vermişti. Anacak, kimileri üzerlerine alınmadılar, ta ki kendilerine yukarıdan direktif gelene kadar.

İstifaları beklenen Belediye Başkanları, AKP’li il, ilçe başkanları açık davete karşılık hala kendilerini bir şekilde kamufle etmeğe, hatta FETÖCÜLERE KARŞI MÜCADELE İÇİNDE GÖSTERMEĞE ÇALIŞIYORLAR. Kendiliklerinden istifa etmek erdemini göstermeyen bu gibi FETÖ’NÜN eski sempatizanlarının kimler olduğunu AKP Genel Merkezi elbette çok iyi biliyordur. Bunun için bu gibilerin devekuşu misali başlarını kuma gömmeleri beyhude bir çabadır. AKP, seçimler öncesinde bunlardan bağırsaklarını temizlemek zorunda.

SEYİR PARASI

Hastalanan Siirtli, doktorun yazdığı iğneleri yapması için sağlık memuru olan arkadaşına ricada bulunmuş. Arkadaşı da:

-Elbette, memnuniyetle! diyerek ve hiç aksatmadan iğnelerini yapmış. Samimi olmalarına ve arkadaşının para almayacağını kesinlikle bilmesine karşılık, hasta, yine de:

-Seni bunca zahmete soktum. Her gün geldin iğnemi yaptın. Allah razı olsun ama, borcumu ödemem lâzım. Ne emrediyorsan söyle vereyim! demiş.

Sağlık memuru, arkadaşının bu teklifine muzipçe gülerek cevap vermiş:

-Aslında, benim sana para ödemem gerekiyor!

Hasta meraklanmış:

-Nedenmiş o? diye soracak olmuş.

Sağlık memuru yine muzipçe gülerek cevap vermiş:

-Diyelim ki, her iğne için senden 1 Milyon TL (1 YTL) alacaktım. Sana iğne yaparken, affedersin ama … tünü seyrettim. Her seyir için 2 milyon TL (2 YTL) ödemem lâzım. Şimdi, sen misin alacaklı, ben miyim?

Bu espri üzerine karşılıklı gülüşmüşler. Hasta teşekkür etmiş, sağlık memuru arkadaşı da “geçmiş olsun” dileklerini iletmiş!

***

Bu anekdotun bir de şöyle anlatılanı var:

Hasta olan hanımının enjektörlerini yapması için, dostu olan bir sağlık memuruna ricada bulunan Siirtli, iğneler yapılıp, sağlık memurunun işi bitince şaka yollu söylemiş:

-Ücretimizi ver bakalım!

Sağlık Memuru biraz şaşırmış. Şakacı olduğunu bildiği için arkadaşına o da şaka yollu:

-İş yerinden kalkıp  bir haftadır her gün evine gelen, hanımına enjektör yapan yorulan benim. Şimdi sen mi para vereceksin, ben mi?

Arkadaşı muzipçe gülmüş:

-Geldin ama, her iğne yapışında benim hanımın kalçasını gördün. Sen, hanımının kalçasını göster, sana istediğin parayı vereyim!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.