Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

AKP İKTİDARI SAYESİNDE, ATATÜRK’E SEVGİM KATLANDI!

Cumhuriyetin banisi Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü, ebediyete intikalinin 85. Yıldönümünde bir kere daha rahmet ve minnetle anacağız. Atatürk’ün ebediyete intikalinin yıldönümü geçmiş yıllarda (YAS GÜNÜ) olarak telkin edilirdi. Tabii, bu oldukça yanlış bir uygulamaydı. Atatürk’ü, ebediyete intikalinin yıldönümünde anarken, ilke ve inkılâplarına ne derecede sahip çıktığımızı sorgulamamız gerekir. Maalesef, günümüzde Atatürk ilke ve inkılâpları büyük tehdit altındadır. Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal ATATÜRK’e gerçekten büyük nankörlük içindeyiz. Hiçbir ulus kendi kurucusuna bu kadar VEFASIZLIK içinde olamaz.

Kimi aklı evveller (Mustafa Kemal olmasaydı, Türkiye kurtulamaz mıydı?) diyerek sözde suret-i haktan görünüyorlar. Kimi edepsizler de (Evet, Mustafa Kemal Türkiye’yi kurtardı amma, Türk filmlerinde genç kızı kurtaran sonradan ırzına geçenler gibi çıktı!) demek suretiyle kinlerini kusmaktadırlar.

Ancak, bu bir gerçektir ki, bütün karalama propagandalarına rağmen, ATATÜRK’Ü SEVENLERİN ORANI hiçbir zaman yüzde 80’lerin, 90’ların altına düşmemiştir ve düşmeyecektir. Peki, ATATÜRK’Ü KARALAYANLAR KİMLERDİR! Maalesef, kendilerini DİNDAR zanneden bir takım din istismarcılarıdır! ATATÜRK’Ü KARALAMAK İÇİN EN ETKİLİ MALZEME İSE DİN İSTİSMARI!

(Şeriatı kaldırdı, takkeleri, zaviyeleri kapattı. Kur’an-ı yasakladı!) gibi iftiralarla ATATÜRK’E SALDIRANLAR, bu işin gerçeğini bilmiyorlar, ya da bilmek istemiyorlar.

ATATÜRK, din istismarcılarının önüne set çekti. Kur’an-ı Kerimi tercüme ettirerek, mealini okumamızı ve anlamını öğrenmemizi sağladı. Bugün ülkemizde camiiler açık ve serbestçe ezan okunuyorsa, bunu ATATÜRK’E BORÇLU OLDUĞUMUZU ASLA UNUTMAMALIYIZ!

ATATÜRK, dindar geçinen birçok siyasilerden çok daha dindardır. Ancak, dini istismar etmemiştir ve zamanında istismar edilmesine set çekmiştir.  Milletimizin dini konulara verdiği önemi bilen sahte dindarlar, SAHTEKARLIK ALANLARINI DARALTTIĞI İÇİN O’NA (dinsiz!) yaftası taktılar. ATATÜRK İÇİN (DİNSİZ!) DİYENLERİN KENDİLERİ DİNSİZDİR. Çünkü iftira etmek en büyük günahtır. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusuna iftira edenleri TEL’İN VE TAKBİH EDERKEN, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü EBEDİYETE İNTİKALİNİN YILDÖNÜMLERİNDE HEP RAHMET VE MİNNETLE ANMAĞA DEVAM EDECEĞİZ.

Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal ATATÜRK haşa, elbette bir Peygamber değildir ve sadece Peygamberler günahlardan masumdurlar. Kimilerinin “Allah, Hazret-i Muhammed’ten sonra Peygamber gönderseydi” şeklinde birilerini tezkiye ettikleri gibi sapık bir düşünce içinde de değiliz. Hatta “İnsan beşer, bazen şaşar” deyiminde olduğu gibi beşeri açıdan ATATÜRK’ÜN de muhakkak sevapları yanında bir takım hataları, günahları olmuştur, diyoruz.

Atatürk’ü sevmek başka, haşa İlahlaştırmak başkadır. Biz, ATATÜRK’Ü seviyoruz amma, hiçbir zaman için ilahlaştırmadık, ilahlaştırmayız. Böyle davranılmasına da karşıyız. Önemli olan sevap hanesinin, günah hanesinden ağır çekmesidir. Bizce, Mustafa Kemal ATATÜRK, bu aziz Vatanı düşmanlardan kurtarmakla mizanın sevap kefesine öyle bir ağırlık koymuş ki, diğer kefeye ne koyarsanız koyunuz, hep havada kalır.

Bugün böyle bir yazıyı neden yazmak ihtiyacını hissettim, buna da açıklık getireyim. Atatürk’le ilgili yazılarım yüzünden birilerinin beni tenkit ettiklerini duydum. Benim, haşa Atatürk’ü ilahlaştırmak gibi bir niyetim yok. Amma, Atatürk’e karşı olanlara ve dinsiz gibi göstermek isteyenlere karşı olan öfkem sebebiyle hele-hele son zamanlarda ATATÜRK’Ü UNUTTURMAK İÇİN YAPILANLAR KARŞISINDA KENDİMİ BÖYLE YAZILAR YAZMAYA MECBUR HİSSEDİYORUM. Haksızlıklara karşı olan mizacım beni böyle davranmaya adeta zorluyor. 60 yıllık Gazeteciyim. Geçmiş yıllarda ATATÜRK’LE İLGİLİ çok az yazılar yazdım. Amma, son yıllarda ATATÜRK’E KARŞI YAPILAN SALDIRILARI GÖRÜNCE, BÖYLE YAZILAR YAZMAYA KENDİMİ MECBUR HİSSEDİYORUM.

Geçmiş yıllarda ATATÜRK’Ü övmek, ATATÜRKÇÜ geçinmek kişinin kâr hanesine yazılırdı. Şimdilerde  ATATÜRK’Ü övmek oldukça riskli. Bu riski bile–bile göze alarak ve ebediyete intikalinin 85. yılında bir kere daha rahmet ve minnetle anarak, AKP iktidarı sayesinde ATATÜRK’E olan sevgimin katlandığını belirtiyor, bu açıdan kendilerine teşekkür ediyorum!

Lütfen, bu yazıyı okuyanlar, ATATÜRK’ÜN AZİZ RUHUNA BİR FATİHA OKUSUNLAR. BEN DEVAMLI OKUYORUM.

TAŞLAMA

BU ÜLKEYE YENİDEN

BİR ATATÜRK GEREKLİ

ASRINA MÜHÜR VURAN

BİR KAHRAMAN O BELLİ

 

OSMANLI’DA FATİH VAR

SELİM VAR, SÜLEYMAN VAR

TÜRKİYE’DE TEK OLAN

ATATÜRK’TÜR O KADAR

 

BİR ENKAZ ÜZERİNDEN

CUMHURİYETİ KURDU

YEDİ DÜVELE KARŞI

KURTARAN O’DUR YURDU

 

ATATÜRK KALKSA, GELSE

VE GÖRSE HALİMİZİ

KULAĞIMIZI ÇEKER

UYARIR BİL Kİ BİZİ

 

ATATÜRK’E BİN RAHMET,

ŞEHİTLERE RAHMETLER

YÜZ YILDA BİR GELİR BİL

ATATÜRK GİBİ LİDER

 

BİR ATATÜRK LÂZIM BİL

YENİDEN BU ÜLKEYE

NE HALE GETİRDİLER

BAKSANA TÜRKİYE’YE

 

ATATÜRK TÜRKİYESİ,

DAHA NELER GÖRECEK

BEKLEYELİM BAKALIM,

KİMLER GELİP, GEÇECEK

 

ATATÜRK ÖLMEDİ Kİ,

BUGÜN DE YAŞAMAKTA

YAŞIYACAK ELBETTE,

TÜRKİYE YAŞADIKÇA

 

ATATÜRK KARŞITLARI,

ÜLKENİN DÜŞMANLARI

VATANINI SEVMEYEN,

DÜŞMANLAR BİL ONLARI

 

ATATÜRK BÜYÜK LİDER,

HEM DE DÜNYA ÇAPINDA

DÜNYADA NİCE LİDER

MÜTTEFİK BU HUSUSTA

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER