Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AKP Siirt İl Başkanlığı’ndan Açıklama

Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından Dem’li Siirt Belediyesinin ilk günden bugüne kadar tek icraatı asli vazifesi olan Belediyecelik hizmetlerini gerçekleştirmek yerine onlarca emekçi kardeşimizi işlevsiz ve verimsiz hale getiren mobbing uygulamalar olmuştur. Belediyede emekçi kardeşlerimizin bir kısmı, ehliyet ve liyakatlarına bakılmaksızın temizlik işleri müdürlüğü ve farklı birimlerde görevlendirilmiştir.

Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından

Dem’li belediyelerde çalışma hayatını düzenleyici, işçi ve işveren ilişkilerinde çalışma barışının sağlanmasını kolaylaştırıcı adımlar yerine; yasa, kanunlar ve evrensel insan hakları çiğnenerek zulüm dönemi başlamıştır. Söz konusu Dem’li Belediyelerde emekçi kardeşlerimize yapılan baskı ve hukuksuzluklara karşı gerekli adımları atacağız.

İş yeri değiştirme, mobbing, onur kırıcı davranışlar, ayrımcılık ve ötekileştirme çabalarına karşı; emekçi kardeşlerimizle hukuki mücadele başlatacağız.

İlimizde mağdur ve mazlum olmuş bütün belediye çalışanlarının ve emekçilerinin yanında duracağız. İşçilerimize ve emekçilerimize yönelik baskı, tehdit ve yıldırmalar son bulana kadar haklı mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.

Dem’li Belediyelere çağrımız hizmet anlayışından uzak davranışlara son vermesi, emekçi kardeşlerimizin haklarına riayet ederek asli görevleri olan Siirt’imize Belediyecilik hizmetini yerine getirmesidir.

Kamuoyuna saygıyla bildiririz.

Av.Bahri Caner ÖZTURAN
AK Parti Siirt İl Başkanı