REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

AKP’DE KALEMLERİ KIRILACAK BELEDİYE BAŞKANLARI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AKP’DE KALEMLERİ KIRILACAK BELEDİYE BAŞKANLARI!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
4 views
05 Ekim 2017 - 14:26
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken istifa ettirilen Kadir Topbaş gibi,  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek’in de kaleminin kırıldığı anlaşılıyor. Gökçek her ne kadar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için (ÜMMETİN LİDERİ) diyerek yağ çekse bile, bu çırpınışlarının bir sonuç vermeyeceği anlaşılmakta.

İran’dan dönüş yönünde bomba açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın sözlerinin hedefinin Melih Gökçek olduğu söyleniyor. 

Erdoğan’ın “Bir makama getirilirken iyi de makamı boşaltmasının istenmesi niye yadırganıyor. Nitekim birçok arkadaşımız daha önce birçok görevlerini bırakmışlar, sonra başka görevler almışlardır. Ama dava olarak görmez de, hasbi değil hesabi davranırsan; ‘Benim şanım var şerefim var’ dersen, kusura bakma ama partinin şerefi herkesin şerefinin şanının çok daha önündedir” şeklindeki sözlerinin muhatabı gerçekten Gökçek ise KALEMİNİN KIRILDIĞININ RESMİDİR.

Erdoğan, partiden ihraç etmek yolunu işletmek istemediğini belirtirken, istifası istenip de direnen olursa, ihraç işlemiyle karşı karşıya kalacağını belirtmek yanında, KHK’larla haklarında soruşturmalar açılabileceğini de ima etmiş olmaktadır. Bunun anlamı (ya kendiliğinden gidersin, ya  rezil rüsvay edilir gönderilirsin) demektir.

Medyaya bakarsanız, Melih Gökçek illa ki gidici. Yerine getirilecek isim de belli gibi. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin, Ankara Büyükşehir Belediyesi için Gökçek’in Halefi olacağı güçlü bir şekilde dillendiriliyor.

Tabii, kendisine güveniyorsa, Gökçek’in yapabileceği bir hareket var. AKP’den istifa ederek, Başkanlığı bağımsız olarak sürdürmek veya bir başka siyasi partiye kapağı atmak. Altı ıslak değilse, bunu yapabilir mi, yapar!

Bakalım,AKP’li Belediye Başkanları arasında kalemleri kırılacak daha kaç kişi çıkacak!

KAHVEYİ DE, YEMEKTEN SONRA İÇERİZ!

Beklenmedik misafirlerle karşılaşan pinti Siirtli, bir an evvel başından savmak için kendilerine sormuş:

-Hemen gitmeden önce bir çayımızı veya kahvemizi içer miydiniz?

Misafirlerin lideri durumunda olan Hoca cevap vermiş:

-Aceleye gerek yok! Önce çayımızı içelim. Sonra yemek yeriz. Kahveyi de ondan sonra içeriz!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.