Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

AKP’NİN İPİ İLE KUYUYA İNİLMEZ!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile CHP’nin Maliye işlerinden sorumlu Gölge Bakanı Prof. Dr. Yalçın Karatepe arasında sözde birilerinin deyimiyle YUMUŞAMA veya yine birilerinin deyimiyle NORMALLEŞME süreci çerçevesinde yapılan görüşmenin (HAVANDA SU DÖVMEK) olduğu artık ortaya çıkmıştır.

Öyle anlaşılıyor ki, Mehmet Şimşek Hazretleri, enflasyonu daha da azdıracağı bahanesiyle CHP’nin, asgari ücret ve emekli maaşlarıyla ilgili tekliflerini reddetmiştir. Görüşmelerin sonucundan anlaşılan o ki 1 Temmuz 2024 itibarı ile asgari ücrete zam yapılmayacak,  emeklilere de sadece TÜİK’İN İNSAFI çerçevesinde 3 Temmuz’da açıklanacak olası enflasyon rakamının tespit edilmesiyle ortaya çıkacak 6 aylık toplam enflasyon rakamı üzerinden maaş artışı yapılacak. Bu arada, muğlak olan bir durum var. Kök maaş arttırılmazsa, en düşük emekli maaşı yine 10 bin TL olarak kalacak. Milyonlarca emekli 10 bin TL maaşa talim edecek!

CHP’nin çiçeği burnunda yeni Genel Başkanı Özgür Efendi (Özgür Özel) AKP’nin oyununa gelerek sözde NORMALLEŞME sürecine katkı sağlamak için bir takım uygulamalara girişmiş bulunuyor. Yahu, Özgür Efendi 22 yıldır iktidarda olan AKP’nin oyunlarından hiç mi ders almadın. AKP, işi bitince kendisine el uzatanların kollarını koparır, öğrenmedin mi!

FETÖ’YÜ besleyip büyüten, ne istedilerse veren AKP iktidarı değil miydi. Daha sonra cezaevlerine tıktığı sözde FETÖCÜ valilerinden, paşalarından, savcılarından, hakimlerinden ve diğer yüksek mevkilerdeki bürokratların durumlarından ders almadın mı!

AKP kişileri, kurumları, siyasi partileri, önce kullanır, miatları dolduğunda da kirli mendil gibi çöp sepetine atar. Şimdi, sırada MHP’yi çöp sepetine atmaya niyeti var gibi. Bunun için YUMUŞAMA havası estirerek muhalefetten alacağı destekle MHP’yi de çöp sepetine atmak istiyor, Bunun için başta CHP olmak üzere, diğer muhalefet partilerine şirinlik yapmak peşinde.

Evet Özgür Efendi! Gerçekten Türkiye normalleşsin istiyorsan AKP ile bu NORMALLEŞME MASALINDAN vazgeç. Asli görevin olan MUHALEFET YAPMAYA BİLEN. Millet, 31 Mart yerel seçimlerinde CHP’yi, AKP’ye koltuk değneği olsun diye değil, kararlı bir mücadele sergilesin diye birinci yaptı. CHP’nin aldığı oyları, liderliğinin etkisi zannederek, havaya girme! Millet, ne yumuşama istiyor, ne normalleşme. Millet, 31 Mart yerel seçimlerinde birinci parti konumuna çıkardığı CHP’den yasal çerçevelerde yapılabilecek en yüksek dozajda muhalefet bekliyor! AKP’yi bir erken seçime zorlasın istiyor.

“ÖLME EŞEĞİM ÖLME, BAHAR GELECEK!”

Öyle anlaşılıyor ki, hazırlandığı öne sürülen yeni vergi paketiyle yoksullar daha yoksullaşacak, zenginler daha da semirecek.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek hazretleri, vatandaşlara kemerleri daha da sıkmalarını tavsi ederek, birkaç yıl sonra enflasyonun ineceği vadinde bulunuyor. Şimşek’in bu söylemi bize bir Nasrettin Hoca anekdotunu anımsattı.

Anekdot şu:

Bir kıtlık yılını takip eden çok şiddetli kış mevsiminde Nasrettin Hoca, eşeğine verdiği arpadan, samandan kısmağa başlamış, derken bir gün ağıra gidince bir de ne görsün, zavallı hayvan açlığa dayanamayarak nalları dikmemiş mi. Hoca büyük bir üzüntü içinde can çekişmekte olan eşeğinin başını okşayarak söylenmeğe başlamış:

-Ölme eşeğim ölme. Bahar gelecek. Toprak yeşerecek. Her yer çayır çimen olacak. Goncalar bitecek. Seni çayır çimene salacağım. Bol bol yiyecek, besleneceksin!!!

TAŞLAMA

“ÖLME EŞEĞİM ÖLME

BİRGÜN BAHAR GELECEK”

ÇAYIR ÇİMEN AÇACAK

TOPRAK YEŞİLLENECEK

 

EMEKLİLER BOŞ YERE

HAYÂL KURMUŞLAR BELLİ

MEMURA, EMEKLİYE

VERMEYE VARMAZ ELİ

 

BU ÜLKENİN KAHRINI

YÜKÜNÜ ÇEKEN KİMDİR

BENİM ÇİLEKEŞ İŞÇİM

BAĞ-KUR’LU EMEKLİM’DİR

 

BAŞKA BAHARA KALDI

KURDUĞUMUZ HAYÂLLER

DAHA ÇOK BEKLERSİNİZ

MEMURLAR, EMEKLİLER

 

“ÖLME EŞEĞİM ÖLME,

BAHAR GELECEK” DİYOR

HÜKÜMET, EMEKLİYE

İŞTE, BUNU SÖYLÜYOR

 

YİRMİ YILDIR BEKLERİZ

BAHAR GELMEZ NE HİKMET

EMEKLİ DÜŞMANIDIR,

BİLİNİZ BU HÜKÜMET

 

ONLAR KIYAK EMEKLİ,

 OLUYORLAR NASILSA

UMURLARINDA DEĞİL,

DİĞER EMEKLİ AÇSA

 

EMEKLİYE, MEMURA,

İŞÇİYE BİR ŞEY VERMEZ

SADAKA VERİR GİBİ,

MAAŞA ZAM VERİLMEZ

 

MEHMET ŞİMŞEK İSTİFA

EYLE GEREK GÖREVDEN

AÇLIK NEDİR BİLİRSİN

KÖYLÜ ÇOCUĞUSUN SEN

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER