Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Aktütün Şehidi Davut İlbaş’ın Eşi: “Bizim Bir Vatanımız Var, Onun Dışında Kimseyi Tanımıyoruz”

Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Aktütün Sınır Karakoluna bölücü terör örgütü PKK mensupları tarafından 3 Ekim 2008 yılında düzenlenen hain saldırıda şehit olan 17 askerden biri olan Siirtli Davut İlbaş’ın eşi Asuman İlbaş, “Bizim bir vatanımız var, bir bayrağımız var. Onun dışında kimseyi tanımıyoruz” dedi.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Aktütün

Eşinin acısını ilk gün gibi yüreğinde taşıdığını söyleyen Siirtli şehit Davut İlbaş’ın eşi Asuman İlbaş, bu acının telafisinin olmadığını, tüm şehit ailelerine sabırlar dilediğini ifade etti. İki tane evladı olduğunu, evlatlarının, her zaman babasının intikamı için yaşayacaklarını, asker olarak vatanı koruyacaklarını dile getirdiklerini aktaran İlbaş, PKK’nın çocuklarını eşinden kopardığını ifade etti.

15 yıldır çocuklarının babalarının hasretiyle büyüdüğünü söyleyen İlbaş, şöyle konuştu: “Sürekli babalarını soruyorlar. Anne, babamız nasıldı bize anlat? Babanız cennette bizi bekliyor çok güzel bir kahramandı babanız. 2 gün boyunca eşim Bayrak Tepe’de mücadele etmiş ve teröre karşı son kurşununa kadar mücadelesini vermiş. Çocuklarım, baba hasretiyle büyüdüler. Eşimle gurur duyuyorum, eşim bir kahramandı. Bir destan yazdı. Son kurşunu bitene kadar arkadaşlarını yalnız bırakmadı. Onlar hiçbir zaman başarılı olamayacaklar, hep zulmettiler, hep Kürt halkını sömürdüler, Kürt halkını ötekileştirdiler, Kürt çocuklarını, Kürt kadınlarını, Kürt insanlarını katlettiler” ifadelerini kullandı ve: “Bu siyasi bağlantısı olanlar bir gün olsun çıkıp da lanetlediler mi?” diyerek tepki gösterdi.”

İlbaş, “Kürtler, neden bu kadar katledildi? Bunu sordular mı? Sormadılar. Bunlar hiçbir zaman bizi temsil etmediler, etmeyecekler. Bizim temsilcimiz değiller. Bizim bir vatanımız var, bir bayrağımız var. Onun dışında kimseyi tanımıyoruz. Hiçbir zaman başarılı olamayacaklar. Benim eşim şerefiyle şehit oldu. Bir Davut gitti, bin Davut geldi. İki tane evladı var. Her zaman biz de babamızın intikamı için yaşayacağız, asker olarak vatanımızı koruyacağız diyorlar. Hep bu kinle yaşadılar” dedi.

Bir Kürt kızı olarak, Kürt halkı olarak PKK’yı lanetlediklerini belirten İlbaş, “Yaşadığım süre boyunca da lanetim onların üzerinde olacak. Onlar benim çocuklarımı babasız bıraktılar, benim yüreğimi yaktılar, benim eşimi benden aldılar, çocuklarımdan kopardılar, lanet olsun. PKK’yı lanetliyorum. Nice Davutlar yetiştiriyoruz, nice evlatlar yetiştiriyoruz, nice Kürt gençleri vatanı için canını feda ediyor. Bunlar bizi savunmuyor, tam tersi can düşmanlarımızdır. Bizim bir Türkiye Cumhuriyeti’miz var, onun dışında Türkiye Cumhuriyeti’miz yok, bir bayrağımız var, başka bir bayrağımız yok” şeklinde konuştu.