Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ALİ BABACAN SİİRT ÜZERİNDEN ERDOĞAN’A YÜKLENDİ

DEVA Partisi lideri Ali

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, partisinin haftalık değerlendirme toplantısında konuştu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Siirt Havaalanı üzerinden yüklendi.

Babacan, konuşmasında; “Benim Siirt’teki memur arkadaşım Mustafa, uçağa binip İstanbul’daki annesini bayramda göremiyorsa, ben o havaalanını ne yapayım ya” ifadelerini kullandı.

HÜKÜMETE ÇAĞRI

“Bugün büyük bir kaygıyla karşınızdayım. Bugün ülke olarak uçurumun eşiğine geldiğimizi söylemek ve hükümeti derhal göreve çağırmak üzere karşınızdayım.  Kaygılıyım çünkü ülkemizin temerrüt riski yani iflas riski bugüne dek görmediğimiz seviyeye ulaşmış durumda. Kaygılıyım çünkü çocuklarımızın, gençlerin yarınları tehdit altında. Kaygılıyım çünkü şu andaki iktidar tam bir vurdumduymazlıkla bütün bu olan biteni görmezlikten geliyor.

“TEHLİKENİN NE KADAR BÜYÜDÜĞÜNÜN FARKINDA DEĞİLLER”

Bugün Sayın Erdoğan’ın grup toplantısında yaptığı konuşmasındaki ekonomiyle ilgili söyledikleri tehlikenin ne kadar büyük olduğundan bihaber olduklarını gösterdi. Bambaşka bir alemde yaşıyorlar bunlar. Tehlikenin ne kadar büyüdüğünün farkında değiller. Şu anda ekonomik ve finansal bir beka sorunuyla karşı karşıya olduğumuzu belirtmek istiyorum. Şu anda ekonomimiz gözlerimizin önünde eriyor. Türkiye’nin kredi notu tarihin en kötü seviyesinde indi.

CDS PUANI

Türkiye’nin temerrüt riskini yani iflas riskini gösteren beş yıllık CDS oranı tam 836 baz puana çıkmış durumda dedi.

Haber:Yusuf Salih ARITÜRK